23 kwietnia 2024

Komunikat PALPSM

Grabowiec – Hrubieszów

W sobotę graliśmy na pięknym obiekcie w Grabowcu. Refleksja podobna do tej z ubiegłego roku. Pawex u siebie jest bardzo silny, nawet gdy gra w słabszym składzie. W meczu ze Staszicem MVP dla Pawła Zirebca.

***

KOMUNIKAT »

Komunikat z czwartej kolejki – 7 marca 2010 r.

6 marca Grabowiec
Staszic : Pawex 0:2 (19:25, 18:25)
Kościuszko : Staszic 2:1 (23:25, 25:20, 15:7)
Pawex : Kościuszko 2:0 (25:19, 25:17)

7 marca Hrubieszów
LO Horodło : Pawex 0:2 (9:25, 23:25)
ZS nr 1 : Dołhobyczów 2:1 (26:24, 16:25, 16:14)
Dołhobyczów : Prywaciarz 2:0 (25:15, 25:18)
ZS nr 1 : Nauczyciele 2:0 (25:0, 25:0) (walkower)
Prywaciarz : Nauczyciele 0:2 (0:25, 0:25) (walkower)

Kościuszko wygrywa ze Staszicem w trzech setach, a najlepszy bezwzględnie jest Bartek Grzyb (MVP).

Kościuszko ulega gładko Pawexowi. Najlepiej prezentuje się Wojciech Poterucha.

W niedzielę w Hrubieszowie Pawex ponownie gładko pokonuje swojego przeciwnika. Tym razem jest to LO Horodło. Najlepszy na boisku Poterucha, jeden z głównych kandydatów do MVP ligi.

Drugi mecz pomiędzy ZS nr 1 a Dołhobyczowem, rozstrzygnięty niespodziewanie na korzyść Mechanicznej. Tak przegranych „wygranych” już setów dawno Dołhobyczów nie rozgrywał. Po trzy błędy w końcówkach zarówno seta pierwszego jak i tie-breaka i przegrana meczu. MVP dla Romka Martyniuka.

TABELA

Miejsce Nazwa drużyny Rozegrane mecze Punkty sety wygrane sety przegrane Stosunek setów Małe pkt. zdobyte Małe pkt. stracone Stosunek małych pkt. Poprzednie miejsce

10 ZS nr 4 18 3 2 32 -30 100 800 -700 10

Ostatnie dwie kolejki zapowiadają się bardzo fascynująco. AT Orlen Gaz gra jeszcze trzy mecze i musi je wygrać, aby zwyciężyć w lidze. Wygrać trzeba 2:0 w setach. Nie będzie to takie łatwe. Trzecie miejsce poza zasięgiem ZS nr 1 i Kościuszki. Walka o czwarte miejsce rozstrzygnie się pomiędzy trzema zespołami szkolnymi z Hrubieszowa. Siódme miejsce dla Prywaciarza albo LO Horodło. Ostatnia kolejka to zarazem kolejka po której zakończymy rozgrywki naszej ligi.

Rusza XI Plebiscyt na Najlepszego Sportowca i Trenera Powiatu Hrubieszowskiego.
Jako fani siatkówki mamy możliwość oddania głosu na „naszego” człowieka. Stowarzyszenie „Dla Szkoły” zgłosiło znanych nam ludzi. W Plebiscycie są trzej siatkarze trzecioligowej drużyny Kresy Dołhobyczów, są to: Kacper Dźwierzyński, Grzegorz Barczuk i Sławomir Kamys.

Wystarczy kupić Dziennik Wschodni i na oryginalnej, wyciętej z gazety karcie, wypisać powyższe nazwiska. Następnie przesłać lub zanieść kartę do Starostwa Powiatowego w Hrubieszowie. Zachęcam do głosowania w plebiscycie, to szansa na większą promocję siatkówki w Powiecie. Kresy Dołhobyczów to pierwszy oficjalnie zgłoszony zespół do WZPS w Lublinie, który swój pierwszy sezon zakończył na 7 miejscu w III lidze grupie A. Wiele na to wskazuje, że w następnym sezonie Kresy swoje mecze zagrają w Hrubieszowie.

13 i 14 marzec turniej międzynarodowy – zachęcam do przyjścia na hale HOSiR i SP nr 2, aby pokibicować naszym powiatowych drużynom. A my finiszowe kolejki rozegramy w dwie ostatnie niedziele marca.