Komunikat z rozgrywek PALPSM

HrubieszówHrubieszów

Najlepszy mecz zobaczyliśmy, gdy na parkiet wybiegli chłopaki z ZS nr 1 i LO Horodło. LO Horodło w tym meczu było i w niebie i w piekle. Koniec końców przegrali 1:2, ale mieli 2 piłki meczowe w secie drugim i 1 piłkę w secie trzecim.

***

KOMUNIKAT – plik do pobrania »

STATYSTYKI – plik do pobrania »

Komunikat z pierwszej kolejki drugiej rundy rozgrywek ligowych PALPSM

Prywaciarz – Kościuszko 1:2 (19:25, 20:25, 12:15)
LO Horodło – Dołhobyczów 0:2 (7:25, 14:25)
Dołhobyczów – Nauczyciele 2:0 (25:0, 25:0) walkower
ZS nr 1 – LO Horodło 2:1 (2:25, 28:26, 16:14)
AT Orlen Gaz – Nauczyciele 2:0 (25:0, 25:0) walkower

Ponadto każdej drużynie zaliczono zwycięstwo walkowerem nad ZS nr 4, który wycofał się z rozgrywek.

W pierwszym meczu Kościuszko osłabiony, gdyż brakowało czterech graczy. Na rozegraniu zagrał Brudnowski, na środku Czyrka, Kozłowski (nominalnie atakujący) i Nowosad (nominalny środkowy) na pozycji przyjmującego. Zgodnie z moimi przedmeczowymi kalkulacjami Prywaciarz uległ 2:1. MVP dla Szymona Kozłowskiego. Jedna strona boiska praktycznie nie nadawała się do grania (atakowania) na pozycjach III i IV, gdyż przeszkadzało ostre światło słoneczne oślepiające zawodników. Statystyki zaskakująco dobre. Obie drużyny popełniały stosunkowo mało błędów punktowych (miedzy 9 a 11 w poszczególnych setach). Natomiast w trzecim secie błędów stosunkowo dużo (7 – Kościuszko i 8 – Prywaciarz). 11 bloków punktowych Kościuszki to chyba rekord ligi w tym elemencie. Mecz z perspektywy boiska był zacięty, ale szwankowały różne elementy zwłaszcza dokładność przyjęcia.

W drugim meczu Dołhobyczów rozbił LO Horodło. W zespole z kresów nastąpiły zmiany personalne. Do drużyny doszedł Kacper Dźwierzyński, który jest po kontuzji, ale pokazał w pierwszym secie luz i inną kulturę siatkarską (jest lepszy niż w okresie gry w Kościuszce). Jednak największym odkryciem był Wojnar Tomasz, zamieszkały w Przewodowie, a uczęszczający do LO w Dubience. Tomasz już w debiucie zdobył tytuł MVP meczu. Siatkarz ten dysponuje bardzo dobrym wyskokiem i dynamicznym zbiciem. Prawdę mówiąc trudno o nim więcej napisać, nie pokazał wszystkich swoich walorów, ale też nie podpatrzyłem jego słabszych stron (poza wzrostem).

Najlepszy mecz zobaczyliśmy, gdy na parkiet wybiegli chłopaki z ZS nr 1 i LO Horodło. ZS nr 1 wzmocniony dwoma ligowcami. Tym razem grał tylko jeden – Martyniuk Romek. Drugi to Piotr Jabłoński najlepszy rozgrywający Powiatu. LO Horodło w tym meczu było i w niebie i w piekle. Koniec końców przegrali 1:2 ale mieli 2 piłki meczowe w secie drugim i 1 piłkę w secie trzecim. Było mi szkoda Horodła, zagrali chwilami bardzo dobry mecz, a momentami grali fatalnie.

AT Orlen Gaz wygrał Walkowerem z Nauczycielami.

Cieszą mnie różne wzmocnienia w kilku drużynach. Dołhobyczów już ostrzy sobie zęby na Pawex i Orlen. Jak tak patrzę, mogą solidnie ugryźć. ZS nr 1 po słabym meczu w niedzielę na pewno się otrząśnie, gdyż będzie miał w szeregach zawodników trzecioligowych: atakującego i rozgrywającego. To oznacza, że wreszcie ktoś tam będzie rzucał dokładne piły, a przecież tego między innymi brakuje chłopakom z Mechanicznej.

TABELA

Miejsce Nazwa drużyny Rozegrane mecze Punkty sety wygrane sety przegrane Stosunek setów Małe pkt. zdobyte Małe pkt. stracone Stosunek małych pkt. Poprzednie miejsce