Komunikat z rozgrywek PALPSM

HrubieszówHrubieszów

W meczu pomiędzy LO Horodło a Kościuszką najwidoczniej obie drużyny postanowiły urządzić koncert błędów własnych (Kościuszko – 35, Horodło – 30). Nie można wygrać seta gdy oddaje się 17 punktów za darmo.

***

KOMUNIKAT – plik do pobrania »

STATYSTYKI – plik do pobrania »

***

Komunikat z drugiej kolejki drugiej rundy rozgrywek ligowych PALPSM

Kościuszko – LO Horodło 1:2 (26:28, 25:22, 12:15)
AT Orlen Gaz – LO Horodło 2:0 (25:15, 25:23)
AT Orlen Gaz – ZS nr 1 2:0 (25:22, 25:19)
Dołhobyczów – Pawex 2:1 (225:22, 21:25, 15:10)
Pawex – ZS nr 1 2:0 (25:22, 25:23)

W meczu pomiędzy LO Horodło a Kościuszką najwidoczniej obie drużyny postanowiły urządzić koncert błędów własnych (Kościuszko – 35, Horodło – 30). Nie można wygrać seta gdy oddaje się 17 punktów za darmo. Podobnie w trzecim secie 9 błędów własnych zadecydowało o zwycięstwie LO Horodło, którym gratuluję. Przy okazji wypada ostro skrytykować ekipę z Kościuszki. Ta drużyna potrafi zagrać tak nieudolną siatkówkę, że aż trudno o komentarz. Brak tu przywódcy, lidera, który od środka zespołu pokrzyczy czy zmobilizuje, który będzie na boisku prowadził psychologiczną mobilizację drużyny. Krzyki z ławki trenerskiej nie są wystarczającą mobilizacją. Czas najwyższy wziąć na siebie odpowiedzialność za grę zespołu panowie. Czasem ktoś, kto gra słabiej, ale dba o atmosferę w zespole czyni z niej „walczaków” a nie… Ile razy można przypominać, że komunikacja („moja”, „bierz”) jest elementem techniki gry, a nie widzimisię prowadzącego drużynę. W Horodle grał zespół walczący. Druga refleksja, co do gry Kościuszki dotyczy bloku. W meczu z Prywaciarzem 11 bloków, a w meczu z Horodłem tylko 4. Sposób atakowania zespołu znad Bugu nie jest ani trudny ani specjalnie dynamiczny. Wystarczy odpowiedni timing. Horodło po zaciętym meczu z ZS nr 1 (przegranym) tym razem przyjęło prezent Kościuszki. MVP dla Mirosława Kamienia, który gra coraz lepiej i jest właśnie kimś, kto mobilizuje i kieruje drużyną od wewnątrz.

AT Orlen Gaz pokonał zespół z Horodła 2:0. W pierwszym secie 18 punktów z własnej gry daje asumpt do tego, aby pochwalić za ofensywną grę. Z drugiej strony set drugi to aż 13 błędów własnych. Bardzo dobra gra Grześka Barczuka – MVP.

W meczu Orlenu z ZS nr 1 panowie z AT popełniali seryjnie błędy (14 w pierwszym secie i 14 w drugim secie). ZS nr 1 jednak wciąż bez Jabłońskiego nie umiał wykorzystać tej nonszalancji, gdyż sam w pierwszym secie popełnił ich 17. Natomiast Orlen w drugim secie nie pozwolił „mechanikom” popełniać błędów, gdyż zdobył 20 punktów z własnych akcji (naprawdę świetny wynik – rekord ligi). MVP ponownie Grzesiek Barczuk. W klasyfikacji na najlepszego siatkarza ligi liderem jest Kupiec Kamil, co może trochę zaskakuje, ale tak właśnie jest. To pierwszoplanowa postać w Mechanicznej i zawsze coś do klasyfikacji zdobędzie.

W meczu pomiędzy Pawexem a Dołhobyczowem działo się sporo, ale głównie za sprawą momentami bardzo nieporadnej gry Pawexu. Niedokładne przyjęcie, niskie wystawienie i marny atak. Pretensje w zespole i cały scenariusz żywcem wzięty z poprzedniej edycji ligi. Pawex przyciśnięty zaczyna się kłócić. Kilka świetnych ataków ze środka. Swatko – Skiba, potrafią świetnie się zgrać, profesjonalnie i w tempo. Tylko czemu tak rzadko.

Ostatni mecz Pawex pokonuje ZS nr 1 2:0. Ten mecz też nie był taki łatwy. Na szczęście dla Grabowca, ZS nr 1 nie potrafił wykorzystać dołka psychicznego przeciwnika.

***

TABELA

Miejsce Nazwa drużyny Rozegrane mecze Punkty sety wygrane sety przegrane Stosunek setów Małe pkt. zdobyte Małe pkt. stracone Stosunek małych pkt. Poprzednie miejsce