Koncert dla Laury

HrubieszówHrubieszów

Reklamy

W poniedziałek, 6 IV 2009 r. w sali HDK odbył się wspaniały Koncert Charytatywny na rzecz Laury Szali zorganizowany przez Samorząd Uczniowski Gimnazjum nr 2 w Hrubieszowie. Chwała dla organizatorów, artystów i widzów za ich „Wielkie, Pełne Dobroci Serca”.

Jako pierwsza wystąpiła uczennica Gimnazjum nr 2 w Hrubieszowie Małgorzata Bielecka, znana szczególnie z występów w Teatrze Muzycznym „Młyn”. Zaśpiewała ona przepięknie piosenkę, do której słowa z okazji tego koncertu napisała nauczycielka muzyki z Gimnazjum nr 2 w Hrubieszowie p. Beata Lichoń – Fabrowska (notabene, mało kto wie, że p. Beata to, była członkini kadry Polski juniorek w … biegach na nartach !!!).

Reklamy

Następnie bawiły publiczność zespoły wokalno – muzyczne: N.A.Y.D.I.S. i Reggaeneracja – oba zespoły z Werbkowic, Zorbas Band – mający korzenie w Gimnazjum nr 2 w Hrubieszowie który zaprezentował m.in. nowy własny utwór z grającym gościnnie na gitarze akustycznej Tomaszem Woźniakiem, Vendetta oraz „BECE i MABU” z Lublina.

Pierwsze zespoły prezentowały nam ostrego rocka lub ballady rockowe. Zespół „Reggaeneracja” dodatkowo jak nazwa wskazuje zaprezentował nam kilka utworów wywodzących się z Jamajki. Jedno wiem, że w każdym zespole ktoś mi się muzycznie, wokalnie lub ruchowo podobał, oprócz zespołowości, ale w tym koncercie nie chodziło o to, aby oceniać na stopnie. Każdy starał się jak mógł, a prawdopodobnie i więcej, co moim zdaniem udało im się.

Na oddzielną uwagę zasługuje zespół z Lublina, którego solistą i gitarzystą jest Bartek Caboń, absolwent Szkoły Podstawowej nr 2 w Hrubieszowie. Osobiście ukończył Szkołę Jazzu i Muzyki Estradowej na UMCS w Lublinie, brał lekcje u znakomitej solistki Krystyny Prońko. Zaśpiewał w różnej tonacji wiele piosenek (również własne i zespołu), w tym światowe przeboje „Billy Jean” Michaela Jacksona i „Crazy” Gnarlsa Barkleya (dla mnie świetnie). Towarzyszyli mu Piotr Bogutyn na solowej gitarze akustycznej (coś wspaniałego), Michał Kowalczuk na gitarze basowej oraz Krzysztof Redras na perkusji. Zespół występuje w Teatrze Hybrydy w Warszawie i Klubach Muzycznych w Lublinie, wielokrotnie wzbudzając aplauz.

Niespodzianką, szczególnie dla chłopców i mężczyzn był występ z zespołem solistki sesyjnej Martyny Butryn, która nie tylko znakomicie śpiewała, ale ten jej powabny wygląd, spowodował, że … domagali się jeszcze i zapraszali do siebie.

Po czterech godzinach koncertu, który prowadziła uczennica Gimnazjum nr 2 w Hrubieszowie Martyna Witkowska z 1 a, na scenę wyszła babcia Laury p. Józefina Głuszczak, która podziękowała wszystkim artystom za bezinteresowne występy, organizatorom koncertu (w tym Tomkowi Brudnowskiemu i Krzysztofowi Zawiszy /nagłośnienie/ – również absolwentom SP nr 2 w Hrubieszowie), widzom za ofiarowane pieniądze, opiekunom Samorządu Uczniowskiego z Gimnazjum nr 2 w Hrubieszowie p. Beacie Caboń i p. Marcinowi Mrozowi (dodatkowo występującemu na scenie z zespołem Zorbas Band, który stworzył). Wszyscy wykonawcy otrzymali pamiątkowe dyplomy – podziękowania.

Najważniejszą wiadomością było to, że LAURA CZUJE SIĘ LEPIEJ !!! i prawdopodobnie pomaga jej w tym nie tylko wysoki poziom medycyny, ale dobroć serca, zainteresowanie jej osobą oraz ofiarność tylu ludzi.

Dlatego LubieHrubie dedykuje dla ludzi dobrych serc wierszyk nieznanego autora:

„Nie ten przyjaciel co w pogodnej chwili
swą życzliwością życie ci umili.
Lecz ten co w klęsce, samotnej godzinie
sztandar miłości nad głową rozwinie.”

Możesz pomóc !

POMOCY LAURZE można również udzielić przesyłając SMS o treści SERCE.SZ na numer 7138 (1,22 z VAT)

Opracował – mak

zobacz zdjęcia >>

Hrubieszow LubieHrubie 2009