Koncert inauguracyjny XXV Festiwalu Pieśni Patriotycznej i Religijnej Wojska Polskiego (ZDJĘCIA)

W sobotę 20 listopada, w Hrubieszowskim Domu Kultury odbył się koncert inauguracyjny jubileuszowego XXV Festiwalu Pieśni Patriotycznej i Religijnej Wojska Polskiego.

Reklamy

W tym tygodniu, Hrubieszów gości ponownie uczestników Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni Patriotycznej i Religijnej Wojska Polskiego. W bieżącym roku ma on szczególny, XXV jubileuszowy charakter. Przypomnijmy, że ze względu na pandemię koronawirusa, festiwal nie mógł się odbyć w 2020 roku.

W sobotę 20 listopada, o godz. 16.00, odbył się koncert inauguracyjny. Tradycyjnie rozpoczął go zespół Lechici. Po wystąpieniu okolicznościowym dowódcy Garnizonu Hrubieszów oraz zaproszonych gości, nastąpiło wręczenie podziękowań dla klubów wojskowych i cywilnych instytucji kultury, za działalność kulturalną z okazji 25-lecia festiwalu.

Reklamy

Jubileusz, swoimi występami uświetnili hrubieszowscy Lechici pod kierownictwem Leszka Opały i ich soliści – Aleksandra Opała i Jacek Wróbel, orkiestra wojskowa z Lublina, a także zespół Przasnyscy Orelowcy.

W koncercie gwiazd wieczoru wystąpili Sławomir Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa, a gośćmi specjalnymi była Wanda Kwietniewska (Wanda i Banda) oraz Mieczysław Jurecki (Budka Suflera).

­

(fot. lubiehrubie.pl, M. Telicki)


Zobacz też:

Mieszkańcy Hrubieszowa ukradli stare buty, a przed policjantami schowali się w krzakach (ZDJĘCIA)

Mieszkańcy Hrubieszowa ukradli stare buty, a przed policjantami schowali się w krzakach (ZDJĘCIA)

LubieHrubie na Instagramie