Koncert kolęd i pastorałek w SP nr 2

"Nie pamiętam wcale, żeby moje oczy
Oglądały kiedyś takie dziwne noce jak dzisiejsza.
Bo też co się dzieje,
Nocka przecież jeszcze
A niebo goreje…
Boże słońce świeci,
Święte wojsko z nieba leci…
Głos anielski słychać wszędy
Nucący wdzięczne kolędy"

Reklamy

Dzisiaj 24 stycznia 2007 roku w Szkole Podstawowej nr 2 i Gimnazjum nr 2 w Hrubieszowie odbył się Koncert Kolęd i Pastorałek. Uroczystość ta była okazją do zaprezentowania zdolności wokalnych i instrumentalnych –
słowem usłyszeliśmy samych najzdolniejszych i chyba najodważniejszych uczniów z obu szkół.

W koncercie mógł wystąpić każdy kto chciał, zależało to tylko od chęci i dobrej woli. Rezultat był wspaniały ….Uczniowie z wielkim zaangażowaniem pokazali co potrafią !!!!!!

Dzieci z klas młodszych mogły na żywo zobaczyć i usłyszeć brzmienie skrzypiec, gitary, fletu – były również i organy.

Uczniowie z Gimnazjum (Tomek Ciesielczuk oraz Gosia Laskowska) przepięknie poprowadzili całą uroczystość – gratulacje!!!!

Połączony chór SP 2 oraz Gimnazjum nr 2 dał nam prawdziwy zastrzyk pięknego śpiewu … Nie wspomnę już o solistkach – Basi Bieleckiej, Małgosi Bieleckiej, Dianie Głowacz oraz trio z SP2 w składzie: Dominika Kwiecińska, Paulina Kleczkowska i Marlena Kister.

Był też jeden śpiewający „rodzynek” – Marek Kuźmiński, który wspaniale zagrał rolę gospodarza śpiewając pastorałkę "Najświętsza Panienka".

Na pochwałę zasługują również uczniowie z klasy 4 b z SP 2, którzy grali na fletach.

Wystąpiły również uzdolnione muzycznie siostry Agnieszka i Joasia Szwanc. Obie grają już od wielu lat. Agnieszka zagrała nam na organach kolędę "Gdy śliczna Panna", a Joasia na skrzypcach "Gdy się Chrystus rodzi".

W koncercie wystąpił również nasz prawdziwy wodzirej Mateusz Sołtysiak, który razem ze swoim kolegą T. Prażakiem zagrał w duecie kolędę "Wśród nocnej ciszy".

Na zakończenie prowadzący złożyli Dyrekcji, nauczycielom oraz uczniom życzenia noworoczne.
Była to naprawdę wspaniała lekcja muzyki na "żywo"- dzieci mogły przeżyć prawdziwy koncert.

Inicjatorką koncertu była nasza pani od muzyki, ona też czuwała nad całością. Mamy nadzieję, że takie koncerty będą odbywały się cyklicznie i na stałe wejdą do kalendarza imprez organizowanych na terenie naszej szkoły.

tekst – Ata

zobacz zdjęcia >>