Koncert poświęcony Janowi Pawłowi II

„Z prochu powstałeś i w proch się obrócisz”.
To co było kształtne w bezkształtne.
To co było żywe – oto teraz martwe.
To co było piękne – oto teraz brzydota spustoszenia,
A przecież nie cały umieram,
To co we mnie niezniszczalne trwa!
(…)teraz staje twarzą w twarz z Tym, który Jest!

Reklamy

br />Dnia 1 kwietnia w Hrubieszowskim Domu Kultury miał miejsce uroczysty Koncert poświęcony Słudze Bożemu Janowi Pawłowi II w drugą rocznicę odejścia do Domu Ojca.

Na wstępie p. dyr. Marzanna Bednarczuk przypomniała wydarzenia sprzed 2 lat: 2 kwietnia 2005 r…. Stało się… Wielki Pielgrzym rozpoczyna swą ostatnią podróż. Noc rozrywają dźwięki dzwonów. Coś w środku duszy pęka. Ludzie gdziekolwiek są, ruszają do kościołów. Tak, jak dzisiejszego popołudnia mieszkańcy Hrubieszowa, pragnący uczcić pamięć Ojca Świętego, przybyli na uroczystość.

Następnie przywitała przybyłych gości: władze miasta, z p. Brumistrzem Zbigniewem Doleckim i przewodniczącą Rady Miasta -Grażyną Temporowicz na czele, dyrektorów i grona pedagogiczne hrubieszowskich szkół oraz rodziców i uczniów.

Wyrażając nadzieję, iż ta II rocznica odejścia Papieża Polaka do Domu Ojca zmobilizuje nas do modlitewnej wdzięczności Bogu za dar Osoby Ojca Świętego oddała głos młodym artystom.

Przedstawienie w formie muzyczno-słownej przybliżyło nam żywot Jana Pawła II. Narodziny Lolka, czas nauki, kapłaństwo… aż wreszcie wybór na Stolicę Piotrową i cały pontyfikat. Teksty, muzyka i prezentacja zdjęć wzbudziły wiele wrażeń – zarówno uśmiech na twarzy, jak i łzy w oczach. Punkt kulminacyjny przypadł jednak na moment, kiedy to z inicjatywy ks. Prałata Kazimierza Gawlika wszyscy obecni odmówili modlitwę Pod Twoją obronę w intencji szybkiej beatyfikacji Jana Pawła II, a chwilę później wspólnie z młodzieżą Gimnazjum nr 3 odśpiewali Barkę.

Na zakończenie odczytany został list, jaki otrzymała dyrekcja Gimnazjum nr 3 od Duszpasterza Rodziny Szkół im. Jana Pawła II, który uprasza, by dzień 2 kwietnia był przez nas wszystkich przeżywany nie jako żałobne wspomnienie, ale jako pełne nadziei dziękczynienie.

On przecież nie odszedł. Wciąż jest z nami na wyciągnięcie serca i patrzy na nas z góry… Jak podejrzewam, obecnie się uśmiechając.

Serdeczne podziękowania złożone zostały zarówno przez p. dyr. Marzannę Bednarczuk, jak i Burmistrza Miasta – p. Zbigniewa Doleckiego na ręce p. Anety Franke i p. Doroty Bożek, za pracę z młodzieżą i sfinalizowanie tego przedsięwzięcia. A również dla p. Krzysztofa Łopockiego za przygotowanie prezentacji, p. Emilii Feliksiak za udostępnienie sali widowiskowej HDK, oraz pracowników HDK.

Kooc

zobacz zdjęcia >>