Koniec roku szkolnego w ZS nr 3

HrubieszówHrubieszów

Reklamy

19 czerwca o godzinie 8.00 mszą świętą w kościele p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a później około godz. 9.15 na placu szkolnym podsumowano i oficjalnie zakończono rok szkolny 2008/2009 w Zespole Szkół nr 3 w Hrubieszowie.

***

„Na świadectwach wzbici w radość ulecieli uczniowie…” – tak pisał poeta Julian Przyboś.

Uśmiech i zadowolenie pojawiło się na twarzach naszych uczniów, Dyrekcji i Grona Pedagogicznego 19 czerwca, w dniu zakończenia roku szkolnego 2008/2009, bo było się czym cieszyć. Lista sukcesów, jakie osiągnęliśmy jest długa i dotyczy różnorodnych form uczniowskiej aktywności (nauka, olimpiady i konkursy przedmiotowe, sport, praca społeczna, wolontariat, działalność charytatywna i in.).

A oto tylko niektóre z nich:
Kinga Pogwizd – laureatka Olimpiady Ekologicznej;
Łucja Śliwińska – finalistka Olimpiady Teologicznej;
Agnieszka Szwanc – finalistka Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej;
Karolina Zając – finalistka Konkursu Matematycznego szkół ponadgimnazjalnych;
Agnieszka Szwanc i Karolina Zając – wyróżnienia w Konkursie Matematycznym Kangur 2009.

Duża grupa uczniów otrzymała nagrody za bardzo dobre wyniki w nauce, wzorową postawę uczniowską, wyniki w sporcie oraz za pracę na rzecz szkoły i społeczności lokalnej. Jako, że jest ich ogromnie dużo i każdego z nich imiennie wyróżnił pan Dyrektor Dariusz Szadowski, wspomnę tutaj tylko o dwóch najlepszych osobach z każdego typu szkół w naszym zespole (LO i TE), które to osoby otrzymają stypendia Prezesa Rady Ministrów.

Są to:
Iga Wójtowicz z klasy 1″a” LO
Dawid Olszewski z klasy 2″g” TE.
Gratulacje dla wszystkich wyróżnionych!!!

Tym bardziej było nam miło, bo naszymi osiągnięciami mogliśmy się cieszyć wraz z Szanownymi Gośćmi:
Ks. Prałatem Andrzejem Puzonem, Przewodniczącym Rady Powiatu Andrzejem Barczukiem, Przewodniczącym Rady Rodziców Andrzejem Hukowskim, przybyłymi na uroczystość zakończenia roku szkolnego.

Usłyszeliśmy wiele słów uznania dla pracy Dyrekcji, sukcesów naszych uczniów i nauczycieli. To daje ogromną satysfakcję i motywuje do dalszego twórczego wysiłku.
Takie słowa są bardzo ważne, zwłaszcza, gdy padają z ust przedstawicieli kościoła, władz powiatowych i rodziców.

I cóż pozostaje sobie życzyć? Oczywiście udanych wakacji i spełnienia naszych szkolnych marzeń. A wśród nich od wielu lat niezmiennie pojawia się wizja sali gimnastycznej. Życzenie z nią związane jest tylko jedno: by przestała być wreszcie wizją i stała się rzeczywistością!!!

Tu jak zawsze ze wsparciem przyszedł nam Ksiądz Prałat Andrzej Puzon, przytaczając jakże adekwatne słowa o tym, byśmy nie stali się „niedowiarkami”, gdyż tak często słyszeliśmy obietnice o sali gimnastycznej. I z niezwykłą lekkością słowa obiecał, że gdy już nasza szkolna społeczność ujrzy przed oczyma wymarzoną salę, będzie sławił władze powiatowe po wszystkich odpustach. Gromkie brawa, jakimi Ksiądz Prałat został nagrodzony, świadczyły o tym, jak bardzo pragniemy, by nasze marzenia się spełniły.

Z całą pewnością to był udany, satysfakcjonujący dobry rok szkolny i miłe jego zakończenie.

Wszystkiego najlepszego i pełnych wrażeń, bezpiecznych wakacji. Należą się nam wszystkim.

tekst – MM

Zdjęcia »

Hrubieszow LubieHrubie 2009