Koniec Słoneczka?

Na zebraniu Grupy Członkowskiej z budynków HSM przy ul. Piłsudskiego – I etap, Członek Rady Nadzorczej HSM Pani Bożena Wojciechowska zgłosiła wniosek w sprawie bezterminowego zawieszenia działalności kulturalno – oświatowej przez Spółdzielczy Klub Kultury SŁONECZKO, czyli mówiąc wprost – początku likwidacji tej placówki.

Reklamy

Przypomnę, że przy SKK SŁONECZKO działają między innymi: odnoszący spore sukcesy Klub Brydża Sportowego, Zespół Wokalny Seniorów PROMIEŃ oraz zdecydowanie najlepszy od kilku już lat w powiecie i jeden z lepszych w regionie, działający pod kierownictwem Pani Joli Głowacz – dziecięcy teatr DZIECIAKI.

Mam jedynie nadzieję, że jeśli naprawdę dojdzie do likwidacji tej kulturalno – oświatowej placówki, w której młodzież z okolicznych bloków spędza niemało czasu, działające tam koła i zespoły zostaną przygarnięte choćby przez HDK.

Swoją drogą od pewnego już czasu ludzie różnorodnej władzy w naszym mieście na oszczędności mają jedną radę – ciąć wydatki w kulturze, oświacie i sporcie. Czyli ni mniej ni więcej – oszczędzać na dzieciach i młodzieży!!! Bo, jak mówi przysłowie – dzieci i ryby głosu nie mają – szczególnie tego wyborczego.

A zaoszczędzić na rozbuchanej do granic absurdu administracji? Zlikwidować nikomu niepotrzebne etaty, dla których utrzymywania jedynym usprawiedliwieniem jest to, że ktoś znajduje na nich ciepłą posadkę i cały swój wysiłek wkłada w udawanie, że coś konstruktywnego czyni??? Ależ skąd – Panie Boże broń!!!

Zaś kiedy już pozamykamy kluby kultury, doprowadzimy do upadku kluby sportowe, a szkoły na nic nie będą miały środków – spokojnie i z czystym sumieniem będziemy mogli przyglądać się naszym dzieciom spożywającym z braku zagospodarowania czasu tanie wino za sklepem.