Konkurs na kartkę bożonarodzeniową

16 grudnia w Muzeum im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie odbyło się uroczyste podsumowanie tegorocznej edycji konkursu na kartkę bożonarodzeniową. Na konkurs wpłynęło 704 prac wykonanych przez 674 uczniów. Wzięło w nim udział 13 szkół podstawowych, 5 gimnazjów oraz Powiatowy Zespół Placówek Szkolno Wychowawczych w Hrubieszowie.

Reklamy

Konkurs został ogłoszony w listopadzie 2011 r. przez Muzeum im. ks. St. Staszica w Hrubieszowie. Uczestników konkursu podzielono na grupy wiekowe: kl. I-III, kl. IV-VI szkoły podstawowe oraz gimnazja.

Celem konkursu było podtrzymywanie tradycji Bożonarodzeniowych, propagowanie twórczości plastycznej oraz poznawanie różnych technik plastycznych.

Zgodnie z regulaminem konkursu prace należało nadesłać do dnia 3 grudnia br. włącznie na adres Muzeum im. ks. St. Staszica w Hrubieszowie.

Komisja przeliczyła i podzieliła prace zgodnie z ustalonymi przedziałami wiekowymi oraz ustaliła zasady oceniania prac. Na konkurs wpłynęło 704 prac, przy udziale 674 uczniów. W konkursie wzięło udział 13 szkół podstawowych, 5 gimnazjów, Powiatowy Zespół Placówek Szkolno Wychowawczych w Hrubieszowie. Ze szkół podstawowych w przedziale klas I-III brało udział 270 uczniów, wpłynęło 278 prac, z klas IV-VI – 305 uczniów – 319 prac, z gimnazjów 99 uczniów- 107 prac. Komisja odrzuciła 9 prac, które nie spełniały warunków konkursu.

Przy wystawianiu oceny komisja brała pod uwagę przede wszystkim samodzielność wykonania pracy, różnorodność wykorzystywanych materiałów, staranność i pomysłowość.
Proporcjonalnie do ilości nadesłanych prac w poszczególnych przedziałach wiekowych przyznano określoną ilość nagród i wyróżnień.

W dniu 9 grudnia br. Komisja w wyniku weryfikacji prac konkursowych dokonała ostatecznej oceny nadesłanych prac.

***

W przedziale z klas I-III szkół podstawowych

I nagroda – Kinga Żuraw kl. I Szkoła Podstawowa nr 3 w Hrubieszowie opiekun plastyczny Jadwiga Hukowska

II nagroda – Bartłomiej Skrzypczak kl. III Szkoła Podstawowa w Nieledwi opiekun plastyczny Elżbieta Lebiedowicz
II nagroda – Anna Korneluk kl. II Szkoła Podstawowa nr 1 w Hrubieszowie opiekun plastyczny Joanna Nazar
II nagroda – Kinga Wróblewska kl. III Szkoła Podstawowa nr 1 w Hrubieszowie opiekun plastyczny Małgorzata Serafin

III nagroda – Amelia Kordyjak kl. II Szkoła Podstawowa nr 1 w Hrubieszowie opiekun plastyczny Agnieszka Kwaśnik
III nagroda – Arkadiusz Domonik kl. III Szkoła Podstawowa w Malicach opiekun plastyczny Aneta Kędzierawska
III nagroda – Jagoda Karcz kl. II Szkoła Podstawowa nr 1 w Hrubieszowie opiekun plastyczny Jolanta Podlewska

Prace wyróżnione
Olaf Grylak kl. I Szkoła Podstawowa w Husynnem opiekun plastyczny Elżbieta Lebiedowicz
Sara Zielińska kl. III Szkoła Podstawowa w Malicach opiekun plastyczny Aneta Kędzierawska
Marcin Łatka kl. I Szkoła Podstawowa w Nieledwi opiekun plastyczny Wiesława Martyniuk
Ewa Skierska kl. II Szkoła Podstawowa w Nieledwi opiekun plastyczny Maria Ciesielczuk
Daria Radomska kl. III Szkoła Podstawowa w Nieledwi opiekun plastyczny Elżbieta Lebiedowicz
Paulina Wór kl. III Szkoła Podstawowa nr 1 w Hrubieszowie opiekun plastyczny Małgorzata Serafin
Patrycja Korońska kl. III Szkoła Podstawowa nr 3 w Hrubieszowie opiekun plastyczny Alicja Dziedzic
Magdalena Lachowska kl. III Szkoła Podstawowa nr 3 w Hrubieszowie opiekun plastyczny Alicja Ryszkowska
Michał Bogucki kl. II Szkoła Podstawowa w Nieledwi opiekun plastyczny Wiesława Martyniuk
Laura Faron kl. III Szkoła Podstawowa w Husynnem opiekun plastyczny Anna Myśliwiec
Paweł Staruch kl. III Powiatowy Zespół Placówek Szkolno Wychowawczych w Hrubieszowie opiekun plastyczny Teresa Duławska
Julia Dziechciowska kl. II Szkoła Podstawowa nr 1 w Hrubieszowie opiekun plastyczny Joanna Nazar
Natalia Jarosz kl. I Szkoła Podstawowa w Malicach opiekun plastyczny Aneta Kędzierawska
Weronika Mil kl. I Zespół Szkół Miejskich nr 2 w Hrubieszowie opiekun plastyczny Joanna Łata
Milena Dubaj kl. II Szkoła Podstawowa nr 1 w Hrubieszowie opiekun plastyczny Joanna Nazar
Julia Naja kl. II Szkoła Podstawowa nr 1 w Hrubieszowie opiekun plastyczny Agnieszka Kwaśnik
Marcel Gołębiowskai kl. II Szkoła Podstawowa nr 1 w Hrubieszowie opiekun plastyczny Agnieszka Kwaśnik
Maciej Woś kl. II Szkoła Podstawowa nr 3 w Hrubieszowie opiekun plastyczny Alicja Dziedzic

***

W przedziale z klas IV-VI szkół podstawowych

I nagroda – Maciej Mierzwa kl. IV Szkoła Podstawowa nr 3 w Hrubieszowie opiekun plastyczny Aneta Franke

II nagroda – Patrycja Bitner kl. IV Szkoła Podstawowa nr 3 w Hrubieszowie opiekun plastyczny Aneta Franke
II nagroda – Anna Dubienko kl. V Zespół Szkół Miejskich nr 2 w Hrubieszowie opiekun plastyczny Bogusława Hrycaj
II nagroda – Anna Załoga kl. IV Szkoła Podstawowa w Terebiniu opiekun plastyczny Małgorzata Gula

III nagroda – Michał Łuczuk kl. IV Szkoła Podstawowa nr 1 w Hrubieszowie opiekun plastyczny Barbara Mielniczuk
III nagroda – Elżbieta Kudyk kl. IV Szkoła Podstawowa nr 1 w Hrubieszowie opiekun plastyczny Barbara Mielniczuk
III nagroda – Gabriela Załoga kl. VI Publiczna Szkoła Podstawowa w Terebiniu opiekun plastyczny Małgorzata Gula

Prace wyróżnione
Kinga Panasiewicz kl. V Szkoła Podstawowa nr 3 w Hrubieszowie opiekun plastyczny Aneta Franke
Aleksandra Prystupa kl. IV Szkoła Podstawowa w Strzyżowie opiekun plastyczny BarbaraWojtiuk
Agnieszka Sałęga kl. V Szkoła Podstawowa nr 1 w Hrubieszowie opiekun plastyczny Barbara Mielniczuk
Piotr Buchajczuk kl. IV Szkoła Podstawowa nr 1 w Hrubieszowie opiekun plastyczny Barbara Mielniczuk
Dominik Romańczuk kl. V Szkoła Podstawowa nr 1 w Hrubieszowie opiekun plastyczny Barbara Mielniczuk
Angela Wnuk kl. V Szkoła Podstawowa w Werbkowicach opiekun plastyczny Maryla Sułkowska
Patryk Maciuk kl. VI Zespół Szkół w Sahryniu opiekun plastyczny Danuta Butryn
Karolina Bubiełło kl. VI Szkoła Podstawowa w Nieledwi opiekun plastyczny Elżbieta Lebiedowicz
Michał Rycerz kl. IV Szkoła Podstawowa nr 1 w Hrubieszowie opiekun plastyczny Barbara Mielniczuk
Natalia Antosiewicz kl. VI Szkoła Podstawowa w Stefankowicach opiekun plastyczny Jolanta Bagińska
Maciej Pokrywka kl. V Szkoła Podstawowa nr 1 w Hrubieszowie opiekun plastyczny Barbara Mielniczuk
Cezary Tkaczuk kl. VI Szkoła Podstawowa w Werbkowicach opiekun plastyczny Maryla Sułkowska
Krzysztof Kraczkowski kl. IV Szkoła Podstawowa nr 1 w Hrubieszowie opiekun plastyczny Barbara Mielniczuk
Aleksandra Błaszczak kl. IV Szkoła Podstawowa nr 1 w Hrubieszowie opiekun plastyczny Barbara Mielniczuk
Klaudia Rot kl. IV Szkoła Podstawowa nr 1 w Hrubieszowie opiekun plastyczny Barbara Mielniczuk
Julia Lachowska kl. V Szkoła Podstawowa w Strzyżowie opiekun plastyczny Barbara Wojtiuk
Dorota Główka kl V Szkoła Podstawowa w Nieledwi opiekun plastyczny Elżbieta Lebiedowicz
Julia Wiącek kl. V Szkoła Podstawowa w Strzyżowie opiekun plastyczny Barbara Wojtiuk
Paulina Malon kl. IV Szkoła Podstawowa nr 3 w Hrubieszowie opiekun plastyczny Aneta Franke
Michał Cedro kl. V Szkoła Podstawowa nr 1 w Hrubieszowie opiekun plastyczny Barbara Mielniczuk
Dorota Wójcik kl. V Zespół Szkół Miejskich nr 2 w Hrubieszowie opiekun plastyczny Bogusława Hrycaj
Agnieszka Brylewska kl. V Powiatowy zespół Placówek Szkolno – Wychowawczych w Hrubieszowie opiekun plastyczny Joanna Goszko
Natalia Syposz kl. V Szkoła Podstawowa w Nieledwi opiekun plastyczny Wiesława Matyniuk
Monika Jóźwiak kl. VI Powiatowy Zespół Placówek Szkolno – Wychowawczych w Hrubieszowie opiekun plastyczny Teresa Duławska

***

W przedziale gimnazja

I nagroda – Jakub Mielniczek kl. I Publiczne Gimnazjum w Zespole Szkół nr 2 w Hrubieszowie opiekun plastyczny Anna Jańczuk

II nagroda – Monika Mazur kl. I Zespół Szkół w Sahryniu opiekun plastyczny Danuta Butryn
II nagroda – Karolina Jasina kl. II Gimnazjum nr 3 w Hrubieszowie opiekun plastyczny Zdzisława Tracz – Mordofel

III nagroda – Paweł Kluczek kl. II Publiczne Gimnazjum w Zespole Szkół nr 2 w Hrubieszowie opiekun plastyczny Anna Jańczuk
III nagroda – Paulina Kidyba kl. II Gimnazjum nr 3 w Hrubieszowie opiekun plastyczny Zdzisława Tracz – Mordofel

Prace wyróżnione
1. Corinne Cundari kl. I Publiczne Gimnazjum w Zespole Szkół nr 2 w Hrubieszowie opiekun plastyczny Anna Jańczuk
2. Piotr Donoch kl. III Zespół Szkól w Werbkowicach opiekun plastyczny Zdzisława Tracz – Mordofel
3. Klaudia Jasina kl. II Publiczne Gimnazjum w Zespole Szkół nr 2 w Hrubieszowie opiekun plastyczny Anna Jańczuk
4. Izabela Mołdoch kl. II Publiczne Gimnazjum w Zespole Szkół nr 2 w Hrubieszowie opiekun plastyczny Anna Jańczuk
5. Daria Waleryś kl. I Publiczne Gimnazjum w Zespole Szkół nr 2 w Hrubieszowie opiekun plastyczny Anna Jańczuk
6. Łukasz Romanowski kl. III Powiatowy Zespół Placówek Szkolno – Wychowawczych w Hrubieszowie opiekun plastyczny Teresa Duławska
7. Grzegorz Mazur kl. III Zespół Szkół w Sahryniu opiekun plastyczny Danuta Butryn
8. Eliza Iwańczuk kl. I Zespół Szkół w Sahryniu opiekun plastyczny Danuta Butryn
9. Ewa Opszyńska kl. IV Powiatowy Zespół Placówek Szkolno – Wychowawczych w Hrubieszowie opiekun plastyczny Dorota Białonoga
10. Aleksandra Hołdaś kl. II Gimnazjum nr 3 w Hrubieszowie opiekun plastyczny Zdzisława Tracz – Mordofel
11. Zuzanna Kuczyńska kl. II Gimnazjum nr 3 w Hrubieszowie opiekun plastyczny Zdzisława Tracz – Mordofel
12. Wiktoria Ciesielczuk kl. I Gimnazjum nr 3 w Hrubieszowie opiekun plastyczny Zdzisława Tracz – Mordofel

***

Organizatorzy konkursu ufundowali wszystkim uczestnikom i ich opiekunom okolicznościowe dyplomy oraz nagrody pocieszenia dla pozostałych uczestników konkursu.

Nagrody, wyróżnienia i upominki ufundowali:
Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie
Urząd Miasta Hrubieszów
Urząd Gminy Hrubieszów
Fundacja Kultury i Przyjaźni Polsko – Francuskiej im. Krystyny i Stefana Du Chateau w Hrubieszowie
Muzeum im. ks. St. Staszica w Hrubieszowie

***

Konkurs na kartkę bożonarodzeniową