Konto oszczędnościowe czy konto do wydawania? Zalety karty wielowalutowej

Karty wielowalutowe nie są dziś aż taką rzadkością, jak jeszcze kilka lat temu, jednak nie da się ukryć, że wciąż nie stanowią podstawowego wyposażenia przeciętnego Kowalskiego. Jako że karta ta może łączyć w sobie kilka funkcji, często jest wykorzystywana nie tylko do wydawania, ale także do oszczędzania, w zależności od kursu walut. Jakie możliwości daje karta wielowalutowa?

Reklamy

 

Karta fizyczna

Wybierając kartę dla wielu walut, można wybrać opcję karty plastikowej, fizycznej. Jest ona dostarczana klientom realnie i może być używana w bankomatach czy podczas płatności. To łatwa forma płacenia za granicą, dostępna np. za pośrednictwem grupy IgoriaCard, która pozwala na lepsze zarządzanie finansami. Dzięki korzystaniu ze stałych i niezawyżonych stawek kursów wymiany walut, można zaoszczędzić na wydawaniu obcej waluty.

Karta wirtualna

Drugim rozwiązaniem w tym segmencie jest wybór karty przedpłaconej, wirtualnej. Umożliwia ona, podobnie jak karta fizyczna, płatności różnymi walutami, w wielu firmach, w tym IgoriaCard, jest to 17 walut na start, wygodnie i bez przeszkód. Działa tylko i wyłącznie w sieci i jest przeznaczona do bezpiecznych płatności online. Szybkie, właściwie niezawodne przelewy online stają się codziennością, a z tego rodzaju kartami można płacić także na zagranicznych sklepach, bez straty pieniędzy.  

Zalety konta wielowalutowego

Konto walutowe pozwala uchronić się przed niekorzystnym przewalutowaniem danej kwoty. Bardzo często kwota, jaką musimy zapłacić za granicą jest zdecydowanie wyższa niż rzeczywista wartość. Winą obarczyć należy kursy walutowe. Podczas gdy są one korzystne w sieci lub w ramach konta walutowego. Dzięki temu nie płaci się także prowizji za każdym razem, gdy korzysta się z innej niż podstawowa waluty.

Jak płacić korzystniej i oszczędzać?

Dlatego wybór karty walutowej jest niezwykle ważny i korzystny dla osób, które planują wyjechać za granicę lub często płacą obcą walutą. Jest to także naturalny sposób na oszczędzanie. Konto to może być do tego przeznaczone, a jednocześnie służyć wydawaniu.

 

(tekst i fot. mat. sponsora)