Kontrole autokarów podczas wakacji

Zaczynają się wakacje czyli czas wyjazdów na kolonie i obozy. Dla policjantów ruchu drogowego, jak co roku, to czas wzmożonych kontroli autokarów, którymi będą się przemieszczać nasze pociechy. Każdy rodzić może poprosić funkcjonariuszy o taką kontrolę przed wyjazdem – dzięki niej będzie spokojny, że jego dziecko jedzie sprawnym busem i dojedzie bezpiecznie do celu.

Reklamy

Jak co roku okres wakacji letnich to dla policjantów ruchu drogowego czas wzmożonych kontroli autokarów, którymi będą przewożone dzieci i młodzież na obozy i kolonie. Każdy rodzić może wcześniej, przed wyjazdem poprosić funkcjonariuszy o sprawdzenie stanu technicznego pojazdu oraz trzeźwości kierowcy. Dzięki temu będą mieli większą pewność, że najmłodsi podróżują sprawnym autokarem i bezpiecznie dojadą na miejsce wypoczynku. Funkcjonariusze podczas kontroli bardzo dokładnie i szczegółowo sprawdzają między innymi hamulce, stan ogumienia i oświetlenia autokaru. Poza tym sprawdzają także stan trzeźwości szofera.
 
Aby poprosić funkcjonariuszy drogówki o taką kontrolę, trzeba się odpowiednio wcześniej do nich zgłosić. Aby wszystko odbyło się szybko i fachowo, należy na kilka dni przed planowaną podróżą skontaktować się z wydziałem ruchu drogowego danej komendy  i poprosić o kontrolę.
 
 
 
Źródło: KWP Lublin (R.L.R.)