9 grudnia 2023

Kontuzja ks. Witolda. Rowerowa wyprawa Dalej przerwana

Ksiądz Witold Bednarz z hrubieszowskiej parafii p.w. Świętego Ducha musiał przerwać pierwszy etap akcji charytatywnej dla oddziału dziecięcego w szpitalu w Hrubieszowie. Na przeszkodzie stanęła kontuzja.

Reklamy

Ksiądz miał objechać rowerem województwo lubelskie, a tym samym pokonać dystans ponad 800 km w ciągu 48 godzin, bez przerwy na sen. Ten etap nosił nazwę DALEJ.

– Udało się pokonać 602 km, bez snu, non-stop. I to jest mój nowy rekord (poprzedni 500 km). – informuje ksiądz Witold na facebook’u. – Założeniem było 820 km wzdłuż granic województwa lubelskiego. Niestety, ból w kolanie, z którym zmagałem się mniej więcej od 450 kilometra sprawił, że najmniejszy ruch korbą stawał się niemożliwy do zrobienia. Do tego doszedł przeszywający ból mięśnia czworogłowego w drugiej nodze. To połączenie sprawiło, że w Puławach trzeba było skapitulować. Cóż, bywa…

Reklamy

Niestety, tym samym pod znakiem zapytania stanęła realizacja drugiego wyzwania – WYŻEJ, które miało polegać na przejechaniu rowerem alpejskich przełęczy o łącznym przewyższeniu wysokości Mount Everestu (8848 m).

***

Tegoroczna akcja charytatywna DALEJ, WYŻEJ, RAZEM

W tym roku ksiądz Witek Bednarz z ekipą Rowerowe Dobro, postanowili pomóc dzieciom ze Szpitala Powiatowego w Hrubieszowie. Chcą odnowić i unowocześnić świetlicę dla dzieci, która niedługo przejdzie remont. Mają zamiar wyposażyć ją w meble, zabawki, sprzęt multimedialny – by czas spędzony w szpitalu mijał malusińskim szybciej i przyjemniej.

W tym celu ksiądz Witek chciał zrealizować wyzwanie w 3 etapach:

– DALEJ, czyli przejechanie 800 km dokoła województwa lubelskiego non-stop, bez snu, termin 3 – 4 lipca,

– WYŻEJ, czyli rowerowa wspinaczka na alpejskie przełęcze, by pokonać przewyższenia wysokości Mount Everestu (8848 m), termin 8 – 15 lipca,

– RAZEM, czyli wykonanie – od Wisły do Bugu – ze śladów GPS waszej aktywności, nakreślić napis HRUBIESZÓW, termin 1 lipca – 15 września.

Szczegóły akcji na https://rowerowedobro.pl/

Akcję możesz wesprzeć tu https://zrzutka.pl/yjepcs

fot. arch. ks. Witolda Bednarza, facebook.com