Kościuszko: Aktywna integracja na aktywnafarma.pl

W dniu 25 września klasa 1A Zespołu Szkół nr 3 w Hrubieszowie wraz z wychowawcą Mariuszem Malonem i p. Adamem Zezulą przebywała na aktywnej farmie w Dziekanowie. Celem spotkania była przede wszystkim integracja klasy, poznanie okolic Hrubieszowa oraz aktywne i ciekawe spędzenie czasu wspólnie z cała klasą.

Reklamy

Wyprawa już od samego początku zapowiadała się intrygująco, gdyż zrezygnowaliśmy z tradycyjnej podwózki busem i postanowiliśmy trasę do Dziekanowa przebyć pieszo. Opłaciło się, ponieważ nie tylko podziwialiśmy po drodze przepiękne jesienne krajobrazy, ale zapoznaliśmy się z historię naszego regionu, opowiedzianą w bardzo interesujący sposób przez p. Adama Zezulę, nauczyciela historii w naszej szkole. 

Główną atrakcją na aktywnej farmie były klasowe zawody w paintball’a, podczas których rywalizowały 4 grupy po 8 osób każda, rozgrywane pod czujnym okiem właściciela obiektu p. Roberta Kozara. Zorganizowano też zawody w strzelaniu do tarczy z wiatrówki, łuku i markera. Nagrodą dla 3 pierwszych osób w danej konkurencji były darmowe karnety uprawniające do wejścia na aktywną farmę w dowolnie wybranym przez siebie czasie (karnet udało się też zdobyć wychowawcy, który okazał się bezkonkurencyjny w strzelaniu z łuku.

Skorzystaliśmy również z boiska do plażowej siatkówki i, mimo nie najlepszej pogody, rozegraliśmy kilka meczy (część uczniów zagrała profesjonalnie, tzn. na boso.

Wspólne wielogodzinne przybywanie na obiekcie zakończyliśmy ogniskiem i pieczeniem kiełbasek. Niestety, jesienny dzień szybko chylił się ku zachodowi i musieliśmy, nieco zawiedzeni, że nasz pobyt w tym ciekawym miejscu dobiegł końca, wracać do domów.

Opuszczaliśmy farmę w przeświadczeniu, że jeszcze skorzystamy z takiej formy wspólnego spędzania czasu. 

Gorąco wam polecamy www.aktywnafarma.pl. 


Opr. rosz