Kościuszko: Aleksandra Olszak zwyciężyła w IV Diecezjalnym Konkursie

Aleksandra Olszak – ucznica hrubieszowskiego Zespołu Szkół nr 3 (Kościuszko) zwyciężyła w IV Diecezjalnym Konkursie „Wierność bł. Karoliny Kózki i męstwo św. Stanisława Kostki”.

Reklamy

 

Konkurs, który od czterech lat organizuje Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, angażuje dzieci oraz młodzież od szkół podstawowych do ponadgimnazjalnych. Uroczyste rozstrzygnięcie i wręczenie nagród odbyło się w przeddzień liturgicznego wspomnienia bł. Karoliny Kózki (17.11).

Spotkanie uczestników i ich opiekunów rozpoczęło się od Mszy św. w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski w Zamościu, której przewodniczył ks. bp Mariusz Leszczyński. Dalsza część odbyła się w Zespole Szkół nr 4 od inscenizacji historii życia i śmierci bł. Karoliny, który przygotowała młodzież złożona z członków KSM i uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 w Zamościu.

Młodzież ZS nr 3 w Hrubieszowie przygotowała rozstrzygnięcie Konkursu od strony technicznej. Główni laureaci konkursu wiedzy w nagrodę ufundowaną przez europosła prof. Mirosława Piotrowskiego zwiedzą Parlament Europejski w Strasburgu.

Wśród nich jest Natalia Pawlos z gimnazjum w Korytkowie Dużym oraz uczennica I klasy liceum Zespołu Szkół nr 3 w Hrubieszowie, Aleksandra Olszak.

Uczniowie ZS nr 3 w Hrubieszowie zajęli następujące miejsca:

1. Aleksandra Olszak – kl. I c

6. Piotr Biber – kl. III a

7. Klaudia Flis – kl. III a

10. Aleksandra Urbaniak – kl. III c

10. Aleksandra Pirogowicz – kl. III d

 

źródło i fot. ZS nr 3