Kościuszko: Debata Walentynkowa

We wtorek 9 lutego zapraszamy do hrubieszowskiego Zespołu Szkół nr 3 (Kościuszko) na Debatę Walentynkową. Tematem tegorocznej debaty są słowa: Kochać – jak to łatwo powiedzieć, czyli jak wygrać Miłość.

Reklamy

 

Początek spotkania o godz. 12.00. 

Organizatorami spotkania są: Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży oraz ZS nr 3 w Hrubieszowie.

Reklamy

Zaproszeni goście:
– Pani Teresa Telenkiewicz – położna,
– Pani Anna Rawska-Śmieciuch – nauczyciel wychowania do życia w rodzinie,
– Państwo Izabela i Paweł Lipa – małżeństwo,
– oraz ksiądz Paweł Głowik – Asystent KSM i doktorant KUL.

Na Debatę zaproszeni są uczniowie wszystkich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych naszego miasta.

Debata Walentynkowa to przedsięwzięcie ogólnopolskie, podobne debaty organizowane są za sprawą KSM-u w wielu miastach w Polsce w okolicach 14 lutego.

Debaty Walentynkowe, organizowane przez KSM to nie tylko przejaw jednej z wielu akcji podejmowanych w ciągu roku, ale wyraz odpowiedzialności i troski o naszą młodość oraz młode życie naszych rówieśników.  W roku 1995 na Placu św. Piotra w Rzymie, Jan Paweł II mówił do nas:
„W Polsce potrzeba niemało odwagi. Czasy się zmieniły. Pod pewnym względem stały się trudniejsze. Wzmógł się bowiem zamęt w umysłach  sercach wielu wierzących, także w sercach wielu waszych rówieśników. W takiej sytuacji łatwo ulec: sugestiom fałszywych proroków i mistrzów podejrzeń. Wiele potrzeba dzisiaj wam – młodym – ducha mądrości i umiejętności rozróżniania duchów, abyście potrafili odróżnić prawdę od fałszu, abyście – wtedy, gdy zajdzie potrzeba, umieli pójść pod prąd nacisków środowiska, obowiązującej mody, czy jeszcze bardziej presji ze strony prasy, radia, telewizji”.

Minęło ponad 20 lat, a owe słowa nie tracą na aktualności. Przypominamy te słowa  i podejmujemy je jako wezwanie Jana Pawła II, dzisiaj świętego.

W dzisiejszym świecie miłość bywa redukowana do aktywności seksualnych. W świecie, którym przestrzeń wirtualna miesza się z przestrzenią realną coraz częściej mówi się o tzw. miłości w sieci. Zdarza się także, że przestrzeń wirtualna, zamiast prowadzić do bezpośredniego spotkania miedzy ludźmi – randki, zamiast być narzędziem komunikacji – redukuje miłość do erotycznych obrazów lub „świntuszenia” w sieci.

Z ogromną radością podejmujemy trud organizacji debaty poświęconej miłości, relacjom interpersonalnym w sieci, wyśmiewanym w dzisiejszym świecie wartościom kształtującym czystą i piękną miłość czy wysiłek trwania w czystości, aż do ślubu.
Tematem tegorocznej debaty są słowa: KOCHAĆ JAK TO ŁATWO POWIEDZIEĆ czyli jak wygrać MIŁOŚĆ?
Dzień Zakochanych jest pięknym świętem i momentem do wyrażania swoich uczuć ukochanym osobom. Może to być również moment do przemyśleń i zwrócenia uwagi na chrześcijańską wizję miłości, narzeczeństwa i rodziny, aby komercyjne święto nabrało chrześcijańskiego wymiaru.
Rozpoczęciem Debaty o Miłości będzie występ artystyczny młodzieży ZS nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Hrubieszowie.

Serdecznie zapraszamy!