Kościuszko: Jak wygrać Miłość ? III Diecezjalna Debata Walentynowa

Kochać, jak to łatwo powiedzieć – czyli jak wygrać miłość? Takie właśnie słowa były motywem przewodnim III Diecezjalnej Debaty Walentynkowej, zorganizowanej przez Katolickie Stowarzyszenie Młodych Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej oraz ZS nr 3 im. T. Kościuszki w Hrubieszowie.

Reklamy

 

W debacie, która odbyła się w auli „Kościuszki”, uczestniczyli przedstawiciele wszystkich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych Hrubieszowa. Wśród zaproszonych gości, którzy dzielili się z uczestnikami debaty swoimi refleksjami na temat miłości, byli m.in.: p. Teresa Telenkiewicz – położna, p. Anna Rawska-Śmieciuch – nauczyciel wychowania do życia w rodzinie, pp. Izabela i Paweł Lipscy – małżeństwo oraz ks. Paweł Głowik – asystent KSM i doktorant KUL. Debatę poprowadziła p. Ewa Dyjak-Łopocka,pedagog ZS nr 3.

Spotkanie rozpoczęło się występem artystycznym uczennic z LO Kościuszko, Izy Siejko, Kaludii Majkut i Ewy Pałys. Następnie młodzież, wsłuchując się w słowa specjalistów, zadawała pytania dotyczące zakochania oraz narzeczeńskich relacji. Zgromadzonych interesowało również to, jak praktycznie małżonkowie radzą sobie w małżeństwie po kilkudziesięciu latach małżeństwa.

Wygrać Miłość, to troszczyć się o nią każdego dnia i ciągle ją pielęgnować. Wymaga to wielkiego wysiłku, a często nawet i wielu wyrzeczeń, ale, jak wszyscy stwierdzili, warto kochać i być kochanym.
Pomysłodawca debaty jest ks. Stanisław Książek

 

Zdjęcia:

http://www.zsnr3.pl/photogallery.php?album_id=467

 

 

źródło i fot. ZS nr 3