Kościuszko: Magda Dubicka w krajowym finale Olimpiady Ekologicznej

Magdalena Dubicka – uczennica Zespołu Szkół nr 3 w Hrubieszowie im. Tadeusza Kościuszki będzie reprezentować województwo lubelskie w centralnym etapie Olimpiady Ekologicznej.

Reklamy


W lubelskim finale brało udział 100 uczniów z 40 szkół wyłonionych we wcześniejszych eliminacjach.

Etap wojewódzki olimpiady obejmował część pisemną i ustną. To trudna olimpiada. Zaangażowanych jest w nią wiele liczących się w kraju instytucji prowadzących działania ekologiczne. Starannie przygotowana i wymagająca. Najpierw test 50 pytań potem – dla 12 najlepszych uczniów – egzamin ustny.

Nie każdy poradziłby sobie ze stresem, gdy stanął przed 16 – osobową komisją i zgromadzoną publicznością. Magda zrobiła to doskonale. Z nowym tabletem i ciekawą literaturą, którą dostała w nagrodę może rozpocząć przygotowania do finału krajowego.

Przed nią duże prestiżowe wyzwanie. Kolejny sukces, po wygranym konkursie na Akademii Medycznej tej ambitnej dziewczyny napawa dużym optymizmem – trzymamy kciuki. Gratulujemy.

Druga uczennica – Barbara Woźniak, w konkurencji wojewódzkiej uplasowała się także wysoko. To dobre sygnały przed zbliżającą się maturą i miła wizytówka liceum Kościuszki.

Uczennice przygotowywała Anna Szadowska.

 

 

info i fot. ZS nr 3