Kościuszko: Mateusz Klamer w Olimpiadzie Solidarności

Uczeń hrubieszowskiego Zespołu Szkół nr 3 im. T. Kościuszki wziął udział w wojewódzkim finale Ogólnopolskiego Konkursu „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii”.

Reklamy

Uczeń klasy 2Cp Zespołu Szkół nr 3 im. T. Kościuszki w Hrubieszowie – Mateusz Klamer, wziął udział w wojewódzkim finale Ogólnopolskiego Konkursu „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii”. Jest to największy i najbardziej rozpoznawalny konkurs historyczny dla uczniów szkół średnich w Polsce.

Organizatorem jest Fundacja Centrum Solidarności z siedzibą w Gdańsku. Patronaty honorowe nad konkursem objęli: Minister Edukacji Narodowej, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ośrodek Rozwoju Edukacji.

W konkursie uczestniczyło ponad 550 szkół z całej Polski, w tym 29 z Lubelszczyzny.

Uczestnicy musieli się wykazać wiedzą historyczną o okresie PRL-u z lat 1970 – 1990 oraz o przebiegu najważniejszych wydarzeń związanych z działalnością NSZZ „Solidarność”.

Etap I rozpoczął się w 2019 roku i wyjątkowo został zawieszony wiosną 2020 roku. Druga część odbyła się jesienią 2020 roku.

Mateusz, ze względów regulaminowych (ograniczenia wiekowe), mimo uzyskania dobrego wyniku, musiał zakończyć swoją przygodę w konkursie na etapie drugim.

Uczniowi życzymy kolejnych sukcesów w rozwijaniu zainteresowań historycznych.

­

(info i fot. ZS nr 3)


Zobacz też:

Hrubieszów: „Wrosła w te łany…” – setna rocznica urodzin Kazimiery Wiśniewskiej

Hrubieszów: „Wrosła w te łany…” – setna rocznica urodzin Kazimiery Wiśniewskiej


LubieHrubie na Instagramie