Kościuszko: Olimpiady krajowe w naszym zasięgu. Kolejny olimpijczyk w finale

Kolejny uczeń ZS nr 3 im Tadeusza Kościuszki Karol Herda zakwalifikował się do finału Centralnej Olimpiady Ekologicznej.

Reklamy

 

Nie po raz pierwszy uczniowie p. mgr Anny Szadowskiej sięgają po laury olimpijczyków krajowych. W tym roku do Magdaleny Suchodolskiej, która właśnie startuje w Warszawie w Centralnej Olimpiadzie Biologicznej dołączył Karol Herda. Młody zdolny uczeń będzie reprezentantem województwa w finale XXXII Olimpiadzie Ekologicznej.

Cieszy postawa wszystkich tych, którzy stawiają sobie ambitne cele i potrafią je osiągać. Łatwo nie jest, trzeba przejść testy pisemne, egzaminy ustne, napisać i obronić pracę doświadczalną. To droga dla najlepszych – najlepsza forma weryfikacji wiedzy i umiejętności.

Reklamy

Olimpiady promują finalistów i laureatów 100% punktacją z biologii ułatwiającą dostanie się na studia, szóstką na świadectwie, stypendiami naukowymi.

Magda i Karol to uczniowie III klasy biologiczno-chemicznej z liceum z „Kościuszki”. Trwa dobra zmiana w kolejnej sztafecie pokoleń. Gratulujemy sukcesów.

 

źródło i fot. ZS nr 3