Kościuszko Srebrną Europejską Szkołą Praworządności

Kapituła X Ogólnopolskiego Rankingu Olimpijskiego Europejskich Szkół Praworządności RP2021 przyznała Zespołowi Szkół nr 3 w Hrubieszowie tytuł Srebrnej Europejskiej Szkoły Praworządności RP.

Reklamy

Wśród kilku tysięcy szkół ponadpodstawowych (w tym 264 sklasyfikowanych) szkoła zajęła wysokie 86 miejsce i jest jedyną szkołą w powiecie mogącą pochwalić się takim sukcesem.

W rankingu tym wyróżnione zostają szkoły, których uczniowie odnoszą sukcesy w społeczno – prawnych olimpiadach przedmiotowych, tematycznych i interdyscyplinarnych organizowanych w RP. Przyznany status Srebrnej Europejskiej Szkoły Praworządności RP 2021 daje placówce prawo szczycić się faktem, że edukacja społeczna, europejska i prawna z dziedziny praw człowieka lub historyczna stoi na wysokim poziomie.

– Cieszymy się, że nasze starania zostały docenione na arenie ogólnopolskiej. Jest to dla nas wyraźny sygnał, że podejmowane przez nauczycieli i uczniów kierunek działań jest słuszny, a nasi uczniowie mają w szkole możliwość rozwijania swoich pasji i poszerzania horyzontów – informuje Zespół Szkół nr 3 w Hrubieszowie na swojej stronie internetowej. – Oczywiście tak prestiżowe wyróżnienie zobowiązuje nas do jeszcze bardziej wytężonej pracy.

(info i fot. ZS nr 3)


Zobacz też:

Podziękowania dla personelu hrubieszowskiego szpitala

Podziękowania dla personelu hrubieszowskiego szpitala

LubieHrubie na YouTube