Kościuszko: Warsztaty w wiosce Gotów

6 czerwca uczniowie Zespołu Szkół nr 3 w Hrubieszowie uczestniczyli w wycieczce do Wioski Gotów znajdującej się w Masłomęczu.

Reklamy

 

Dnia 06.06.2014 r. klasa I,,f” pod opieką wychowawcy sorki Ali Hojdy i sorki Justyny Molskiej uczestniczyła w wycieczce do Wioski Gotów znajdującej się w Masłomęczu.

Pierwszym punktem programu były warsztaty garncarskie, gdzie uczyliśmy się sztuki wyrabiania naczyń glinianych oraz korali i bransoletek.

Następnie razem z przewodnikiem zwiedziliśmy Wioskę Gotów, w której znajdują się chaty gockie wzorowane na dawnym budownictwie. Cała osada prezentowała różne aspekty życia codziennego sprzed 1 700 lat.

Pan przewodnik opowiedział nam ciekawą historię o osiedleniu się Gotów na Ziemi Hrubieszowskiej, przybliżył też ich życie codzienne i obyczaje. Mieliśmy również okazję skosztować dania gockiego i obejrzeć pokaz walk. Punktem kulminacyjnym była nauka strzelania z łuku i rzucania oszczepem oraz klasowe ognisko. Wszyscy wróciliśmy z uśmiechami na twarzy. Świetnie się bawiliśmy, a przy okazji mogliśmy pogłębić swoją wiedzę na temat kultury i obyczajów Gotów. Była to żywa lekcja historii, która pozostanie na długo w naszej pamięci. 

Wszystkich serdecznie zachęcamy do skorzystania z takiej formy nauki!


Zdjęcia »


Autorzy: Paulina Wlizło, Karolina Rauch