Kościuszko: Współpraca z Instytutem Anglistyki UMCS w Lublinie

Na mocy porozumienia podpisanego dnia 23 września 2016 roku o współpracy naszego Zespołu Szkół nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Hrubieszowie z Instytutem Anglistyki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, grupa uczniów z klas 2A i 3E została zaproszona na warsztaty językowe i prezentację oferty dydaktycznej uczelni.

Reklamy

 

Do Lublina, pod opieką pani Agnieszki Szkutnik, wyruszyliśmy rano 17 listopada. Wcześniejsze przybycie pozwoliło nam poczuć się jak studenci. Zjedliśmy drugie śniadanie w bufecie znajdującym się w budynku, a towarzystwo starszych kolegów i koleżanek przypominało nam o celu naszego wyjazdu. Warsztaty rozpoczęły się o godzinie 10.00.

Pod kierownictwem dr Katarzyny Góral studenci Koła Naukowego Anglistów UMCS przybliżyli zebranym tajniki efektywnego zdawania egzaminu maturalnego z języka angielskiego oraz zaprezentowali ciekawostki związane z kulturą krajów obszaru anglojęzycznego.

Wyjazd był możliwością sprawdzenia naszych lingwistycznych umiejętności, gdyż z prowadzącymi porozumiewaliśmy się właśnie w języku angielskim. W ramach rozgrzewki stworzyliśmy mapę myśli dotyczącą jednego, wybranego przez nas anglojęzycznego państwa.

Następnie na jej podstawie pisaliśmy krótkie opowiadanie. My wybraliśmy Stany Zjednoczone. Podczas spotkania nie zabrakło też nuty rywalizacji. Podzieleni na grupy wzięliśmy udział w małym quizie oraz graliśmy w taboo. Po podliczeniu punktów nasza grupa uplasowała się na najwyższej pozycji.

Warsztaty okazały się niezmiernie interesujące dzięki pozytywnej energii prowadzących, a nasze zaangażowanie pozwoliło nie tylko w zabawny sposób podszkolić język, ale też udowodniło jak dużo już potrafimy. Bawiliśmy się świetnie. Satysfakcja z wyjazdu nie opuściła nas nawet wtedy, gdy przemierzaliśmy deszczowy Lublin.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne warsztaty.

 

 

źródło i fot. ZS nr 3