Kościuszko: Wycieczka do Lublina z gokartowym szaleństwem w tle

12 grudnia młodzież z Zespołu Szkół nr 3 w Hrubieszowie (Kościuszko) uczestniczyła w wycieczce do Lublina.

Reklamy

 

12 grudnia klasa 1A z wychowawcą Mariuszem Malonem i p. Kamilem Rządem uczestniczyła w wycieczce do Lublina. 

Miły lubelski dzień rozpoczęliśmy od zwiedzania Zamku, ze szczególnym uwzględnieniem Kaplicy Trójcy Świętej oraz kilkunastu tematycznych wystaw, które były eksponowane w muzeum. 

Reklamy

Później, rozgrzani perspektywą czekających nas atrakcji, zdecydowaliśmy się na odrobinę spaceru w chłodny dzień po lubelskiej starówce i reprezentacyjnym deptaku stolicy naszego województwa.

Tym sposobem pomalutku, powolutku doszliśmy Krakowskim Przedmieściem do teatru im. J. Osterwy i tam od 12:30 do 14:45 spędziliśmy bardzo miło i wesoło czas na sztuce „Książę i Żebrak”.

Po wrażeniach kulturalnych w teatrze trzeba było odrobinę czasu poświęcić na przyziemne sprawy i zjeść co nieco. Jedni więc posilali się w KFC, drudzy w Pizza Hut a inni jeszcze inaczej. Kolejnym, i, jak się okazało, mocno oczekiwanym, punktem programu był klasowy turniej kartingowy, który przeprowadziliśmy na torze CARTMAX, mieszczącym się w podziemnym parkingu na Olimpie.

W zmaganiach, jak należało się spodziewać, chęć wyraziła większość klasy, a pozostali, pod opieką sora Rząda, mieli wtedy czas na kino, zwiedzanie galerii itp. Pomysł z rozegraniem wyścigów na torze kartingowym okazał się nieoczekiwanie najlepszym punktem naszego programu, przysłowiowym strzałem w dziesiątkę, gdyż rywalizacja była bardzo emocjonująca i, co tu dużo mówić, odrobinę szalona (bo jak to z jazdą na gokartach w Hrubieszowie – wszyscy po raz pierwszy!).

Aby na torze było sprawiedliwie i bezpiecznie, na początku przeprowadziliśmy eliminacje, a następnie, w zależności od zajętych miejsc w grupach, uczestniczyliśmy w wyścigach finałowych. Trzy najlepsze osoby otrzymały puchary. Ten kto stracił zbyt dużo energii w rywalizacji, bądź, jak niektórzy, tylko kibicując, mógł posilić się w sali VIP ROOM, gdzie firma CARTMAX przygotowała dla nas poczęstunek.

Miejsca medalowe zajęli odpowiednio:

1. Kuba Kozdroń
2. Dawid Łoza
3. wych. Mariusz Malon

Wszyscy uczestnicy gogardowego szaleństwa oraz niepocieszeni obserwatorzy wyrazili ogromną chęć ponownego udziału w takiej rozrywce.

Liczymy dni do następnego wyjazdu!

 


info i fot. ZS nr 3