Kreatywne pisanie Loesje w Hrubieszowie

Jeszcze w tym miesiącu Loesje zaprasza na dwa kreatywne warsztaty do Hrubieszowa. W piątek, 18 marca, spotkamy się na otwartych warsztatach kreatywnego pisania, a dzień później – na redakcji końcowej.

Reklamy


KREATYWNE PISANIE LOESJE W HRUBIESZOWIE

18 marca, 15:00: Warsztaty kreatywnego pisania

19 marca, 10:00: Warsztaty redakcji końcowej

Restauracja Magistrat

ul. Podzamcze 9, Hrubieszów

www.loesje.pl


Jeszcze w tym miesiącu Loesje zaprasza na dwa kreatywne warsztaty do Hrubieszowa. W piątek, 18 marca, spotkamy się na otwartych warsztatach kreatywnego pisania, a dzień później – na redakcji końcowej.

Kreatywne pisanie Loesje to zabawa skojarzeniami słownymi i pisanie krótkich tekstów. Teksty wybrane w trakcie warsztatów pisania stają się bazą do redakcji końcowej. Podczas sesji redakcyjnej powstanie nowa seria plakatów z inspirującymi hasłami, podpisanych imieniem Loesje.


18 marca, piątek, 15-18:00  Kreatywne pisanie

Otwarte warsztaty kreatywnego pisania Loesje – piszemy na wszystkie tematy, jakie przyjdą nam do głowy.

19 marca, sobota, 10-13:00  Redakcja końcowa

Otwarte warsztaty redakcji końcowej – praca nad tekstami z warsztatów kreatywnego pisania oraz przygotowanie nowej serii plakatów. Do wzięcia udziału w redakcji końcowej nie jest niezbędne uczestnictwo w warsztatach pisania.

Wstęp wolny, bez zapisów (liczba miejsc ograniczona, o udziale w spotkaniu decyduje kolejność zgłoszeń tuż przed warsztatami).

Loesje zapewnia niezbędne do warsztatów materiały, wystarczy zabrać ze sobą otwartą głowę i najlepiej kilku znajomych!

Miejsce: Magistrat, ul. Podzamcze 9, Hrubieszów

Partner: Miejska Biblioteka Publiczna w Hrubieszowie


LOESJE [czyt. Luszje] czyli po polsku Lusia

To nazwa ruchu i sieci grup działających w różnych krajach na rzecz wolności słowa i wyrażania własnych opinii, a także aktywizmu społecznegoi kreatywności. Swoją nazwę zawdzięcza młodej Holenderce o imieniu Loesje.

Idea ruchu powstała w 1983 roku w grupie kilku przyjaciół w Holandii, którzy chcieli podjąć dyskusję o ówczesnej sytuacji polityczno-społecznej w Holandii poprzez czarno-białe plakaty z krótkimi, zachęcającymi do refleksji hasłami o konstruktywnym przesłaniu.

Więcej o Loesje i warsztatach, galeria plakatów: www.Loesje.plwww.Loesje.org


Warsztaty są częścią projektu „Dobre pomysły są pełne ludzi”, realizowanego przez Fundację Sztuki Arteria i Loesje Polska, przy wsparciu finansowym ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Ojczysty – dodaj do ulubionych 2016.