Kredyt gotówkowy na święta – jak wybrać najlepszy?

Magiczny okres, jakim są święta właśnie się rozpoczął. Na tym etapie zaczynamy planować wszystkie wydatki związane z zakupem prezentów, jedzenia oraz dekoracji świątecznych. Okazać może się niestety tak, że nie na wszystko będzie nas stać. Ten problem rozwiązać można przez zaciągnięcie kredytu gotówkowego. Podpowiadamy jak wybrać najlepszą ofertę.

Reklamy

 

Ile kosztują święta?

Zanim przejdziemy do charakterystyki najlepszego kredytu gotówkowego musimy zdać sobie sprawę, ile tak naprawdę kosztują święta i dlaczego szybki zastrzyk gotówki może nam się przydać. Pierwszym wydatkiem, który znacząco nadszarpnie nasz budżet jest zakup prezentów. Upominki często kupujemy kilku osobom w rodzinie, a nie tylko jednej, co znacznie zwiększa ilość wydawanych pieniędzy. Nierzadko decydujemy się na zakup czegoś wyjątkowego, co wywoła uśmiech na twarzy obdarowanej osoby. Takie prezenty rzadko kiedy są tanie. Drugim wydatkiem związanym ze świętami jest kupno niezbędnych produktów żywnościowych, takich jak np. gotowe posiłki, składniki, napoje oraz słodkości.

Kolejną rzeczą na liście obciążającej nasz domowy budżet są dekoracje świąteczne. Nikt nie wyobraża sobie bez nich świąt. W każdym domu znajduje się choinka, która najczęściej ozdobiona jest w długie łańcuchy, świecące lampki oraz piękne bombki. Do kosztorysu świąt należy także dodać inne wydatki, które nie kwalifikują się do żadnej z wyżej wymienionych kategorii. Mogą to być np. opakowania na prezenty, wstążki czy też opłatki. Podsumowując wszystkie te koszty może okazać się, że święta będą nas kosztowały od kilkuset zł nawet do kilku tysięcy zł. Mało kto dysponuje takim funduszem, by wszystko to opłacić od razu. Kredyt gotówkowy to świetny sposób na to, by podczas planowania świąt nie ograniczać się w żaden sposób.

Jak wybrać najlepszy kredyt gotówkowy?

Istnieje wiele czynników wpływających na to, czy dany kredyt gotówkowy jest dobry. W celu wybrania oferty idealnej dla siebie w pierwszej kolejności powinniśmy oszacować ile dokładnie pieniędzy chcemy pożyczyć od banku. W ten sposób zredukujemy koszt kredytu do minimum i nie wpędzimy się w niepotrzebnie duże zadłużenie. Na etapie planowania budżetu świątecznego zastanówmy się ile jesteśmy w stanie pokryć z własnej kieszeni, a ile jeszcze potrzebujemy na zrealizowanie swoich celów. W ten sposób pożyczymy dokładnie tyle, ile musimy.

Pamiętajmy również o tym, że decyzja o zaciągnięciu kredytu musi być dobrze przemyślania. Jeżeli oszacujemy już ile chcemy pożyczyć to zastanówmy się czy będzie nas stać na spłatę tego zadłużenia. Kredyt gotówkowy spłaca się każdego miesiąca płacąc raty kapitałowo-odsetkowe.

RRSO kredytu – dlaczego warto wziąć je pod uwagę?

Pierwszym czynnikiem, na który powinno się patrzeć wybierając kredyt gotówkowy na święta jest RRSO. Skrót ten oznacza Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania. RRSO odzwierciedla prawdziwy całkowity koszt kredytu. W jego skład wchodzą takie elementy jak oprocentowanie nominalne, prowizja za udzielenie pożyczki, opłata za rozpatrzenie wniosku kredytowego oraz koszt dodatkowych ubezpieczeń, których zakup jest nierzadko wymagany przez bank w celu poprawienia zdolności kredytowej.

Kredyt przez internet

Wszyscy wiemy jak stresujący potrafi być okres przedświąteczny. Na głowie mamy wtedy wiele rzeczy i nie zawsze mamy czas na to, by chodzić po bankach w celu załatwienia wszelkich formalności. Wybierając kredyt gotówkowy zwróćmy uwagę na to, czy dana placówka oferuje zaciągnięcie pożyczki przez internet. Proces ten jest bardzo prosty oraz wygodny.

Wakacje kredytowe

Mianem wakacji kredytowych określa się odroczenie spłaty jednej lub kilku rat kapitałowo-odsetkowych. Co prawda pożyczka gotówkowa zaciągana jest z reguły na niedługi okres, jednakże nikt z nas nie wie co może się przydarzyć w naszym życiu. Może okazać się tak, że stracimy pracę lub poważnie zachorujemy, przez co nasza zdolność do spłaty kredytu zmaleje i nie będziemy w stanie uregulować swojego zadłużenia. Przed podpisaniem oferty w banku dowiedzmy się, czy mamy możliwość wzięcia udziału w programie wakacji kredytowych.

Podsumowanie

Wybierając kredyt gotówkowy na święta zwróćmy uwagę przede wszystkim na RRSO, które oznacza całkowity koszt pożyczki. W ten sposób będziemy wiedzieć ile dokładnie jesteśmy zobowiązani zwrócić pieniędzy do banku. Jeżeli szukasz najlepszych ofert na święta to sprawdź je tutaj.

 

 

fot. mat. sponsora