Kredyt na nowy samochód? Kalkulator pozwoli rozwiać wątpliwości

Na pytanie o to, na co przeznaczyliby wysoką wygraną z loterii, Polacy często odpowiadają, że najchętniej wymieniliby swoje auto na nowszy model. Tymczasem oczekiwanie na szczęśliwy traf nie jest jedynym sposobem, aby to zrobić. Przy odpowiednich wyliczeniach – również i ty możesz sobie pozwolić na nowy samochód. Kalkulator kredytu samochodowego to narzędzie, które udowodni, że nowe auto jest w zasięgu ręki!

Reklamy

 

Kredyt na nowy samochód – kalkulator

Słysząc o kredycie, którego miesięczna rata wynosi zaledwie 1 proc. wartości pojazdu, wiele osób powie, że to niemożliwe. Tymczasem w SEAT Kredyt Moc Niskich Rat nie jest to niczym niezwykłym. SEAT Ateca – kosztujący 79 700 zł brutto w wersji podstawowej – to przestronny, kompaktowy SUV. Przeprowadzając symulację na dostępnym online kalkulatorze kredytu sami możemy sprawdzić, że przy kredycie:

  • rozłożonym na 36 rat,
  • wpłaceniu 20 proc. wartości auta zaraz na początku umowy,
  • rocznym limicie kilometrów do 10 tys. km,

miesięczna rata wyniesie niemal dokładnie 1 proc. wartości pojazdu, czyli 799 zł. Wychodzi na to, że wcale nie tak trudno o nowy samochód! Kalkulator kredytu to naprawdę pomocne narzędzie.

Parametry rat można zmieniać

Czy taką ratę można jeszcze obniżyć? Oczywiście! Wystarczy np. zamiast 20 wpłacić 30 proc. wartości samochodu i wydłużyć czas kredytowania do 4 lat. W tej sytuacji, przy założeniu, że limit kilometrów pozostaje bez zmian, rata spadnie do 528 zł.

Czy można nic nie wpłacać na początku? Jasne – przy obniżeniu wkładu własnego do 0 proc. w kredycie na 4 lata i przy rocznym limicie przebiegu auta wynoszącym 10 tys. km – miesięczna rata wyniesie 1 085 zł. Jak widać, SEAT Kredyt Moc Niskich Rat to elastyczny sposób finansowania pojazdu, dostępny zresztą dla wszystkich modeli SEAT-a, który znacznie ułatwia zakup nowego samochodu na kredyt.

Rynkowa wartość końcowa samochodu – nowoczesne rozwiązanie finansowe

Kredyt Moc Niskich Rat to nowoczesny sposób finansowania auta – jego wyliczanie oparto na rynkowej wartości końcowej pojazdu. Dzięki temu kupujący nie spłaca w ramach kredytu jego pełnej ceny, a jedynie tę kwotę, o jaką zmalała wartość samochodu w trakcie trwania umowy. Takie rozwiązanie stanowi duże ułatwienie dla nabywcy, gdyż pozwala znacznie obniżyć miesięczne raty kredytu w stosunku do klasycznej formy finansowania. Co prawda w ciągu trwania takiego kredytu nie spłaci się całej wartości auta, jednak zawsze można tego dokonać jednorazowo lub przy pomocy innego kredytu po zakończeniu kredytowania. Nabywca może też oddać samochód i – na przykład – wziąć kolejny model na kredyt. W rezultacie, płacąc niskie miesięczne raty, klient może stale jeździć nowym, w pełni sprawnym pojazdem na gwarancji.

 

(tekst i fot. mat. sponsora)