Królewna na ziarnku grochu. A było to tak…

Dzień dziecka to jedno z ważniejszych świąt przynajmniej dla nas instruktorów pracujących z dzieciakami. W tym roku postanowiliśmy zaskoczyć wszystkich (nawet samych siebie) i przygotować coś szczególnego dla naszych milusińskich. Zróbmy przedstawienie – ktoś powiedział na jakimś spotkaniu no i poszło…

Reklamy


Prób wiele nie było, bo oprócz przedstawienia mieliśmy mnóstwo innych obowiązków, jednak włożyliśmy w nie całą swoją pozytywną energię i chyba się opłacało.

Kostiumy i dekorację przygotowaliśmy sami i to też sprawiało nam niezłą frajdę.

Tak pokrótce można opisać genezę powstania przedstawienia Królewna na ziarnku grochu, które odbyło się w Hrubieszowskim Domu Kultury 31.05.2015r.

Prawie wszyscy pracownicy HaDeKu wzięli udział w przedstawieniu a kierowała nami Jola Głowacz, która pilnowała porządku i dyscypliny na scenie – dziękujemy Pani Reżyser.

 

Obsada (jak dumnie to brzmi):

Król – Krzysztof Zawisza,

Królowa – Magdalena Bień,

Książe – Bartłomiej Misztal,

Pirlipatka – Renata Perelmuter,

Ochmistrz – Marek Sioma,

Błazen – Jolanta Głowacz,

Księżniczka Srebrna Chmurka – Barbara Smal,

Księżniczka Marcepanu – Zofia Wojtiuk,

Księżniczka Pięciu Sosen – Dorota Hubińska-Połeć,

Księżniczka Wędrowniczka – Ewa Watras,

Księżniczka Hulajnóżka – Emilia Feliksiak,

Panny służebne – Andrzej Marut i Krzysztof Gumiela

 

Mimo, że na co dzień pełnimy przeróżne funkcje i mamy wiele odpowiedzialnych misji do wykonania to w przedstawienie włożyliśmy całych siebie i nie ukrywamy, że bawiliśmy się przy tym świetnie.

Więc jeszcze raz wszystkim dzieciakom tym małym i dużym oraz dorosłym, którzy czują się, choć trochę dzieckiem składamy gorące życzenia w tym szczególnym dniu.

Pozdrawiamy: Pracownicy HDK

Ps. Żeby to przedstawienie mogło się odbyć potrzebowaliśmy pomocy ze strony dobrych ludzi. Na szczęście takich w Hrubieszowie nie brakuje, dlatego ślemy buziaki dla naszych „wspieraczy”: Damiana Fedoniuka, Grzegorza Czarneckiego, Agaty Skorupskiej, Krzysia Gumieniaka, Marcina Kowalewskiego, Eryka Witkowskiego, Klaudii Szendrak, Kamili Wrzos, Oli Kamieniarz, Julki Świecy oraz Pana Stanisława Nowaka.

 

tekst: HDK

fot. Damian Fedoniuk