Kronikarz Hrubieszowski: Władza prawdziwą służbą społeczeństwu? Powiat Hrubieszowski

Kronikarz Hrubieszowski: Przedmiotem mojego zainteresowania jest polityka na poziomie ponadgminnym, tj. powiatowym w Powiecie Hrubieszowskim. Obserwujemy tam pewien fenomen ośrodka podejmowania decyzji politycznych. Jego nadzwyczajną stałość, niezmienność. Jest jak skała, jak opoka. Czy jednak jego fundamenty są aż tak solidne?

Reklamy


W czym tkwi siła tego niezwykłego zjawiska? Być może w niespotykanie wysokich kwalifikacjach merytorycznych, etycznych, moralnych kierownictwa?

Zechcę przyjrzeć się temu bliżej. Zasadom funkcjonowania polityki na szczeblu powiatu. Spróbuję poddać analizie każdą płaszczyznę i każdy szczegół. W końcu jako obywatele mamy do tego prawo. Mamy prawo wiedzieć na co i w jaki sposób wydawane są publiczne pieniądze? Kto i jak nimi zarządza?

Prawdziwa władza jest służbą a to my obywatele wybieramy a potem utrzymujemy naszych przedstawicieli.

 

***

 

Moi drodzy, na stanowiskach kierowniczych w starostwie, muszą być naprawdę godni zaufania ludzie, skoro co cztery lata obdarzacie ich Państwo tak ogromnym zaufaniem.

Znane – a może właśnie niedostatecznie znane – osobistości od lat bezbłędnie trzymające w rękach stery okrętu zwanego „POWIATEM HRUBIESZOWSKIM”, którym wszyscy płyniecie. Zatem z całą pewnością sprawię im wielką przyjemność poddając dogłębnej analizie ich szczegółowe działania, szlachetne pobudki, z których one niewątpliwie wynikały.

 

Więcej:

https://www.facebook.com/Kronikarzhrubieszowski/posts/120654491691303

 

tekst: Kronikarz Hrubieszowski