Księga Rekordów Guinessa – rekordy świata. Gdzie znaleźć?

Interesuje nas mnóstwo rzeczy. Kiedy gdzieś zasłyszymy, że ktoś w czymś był najlepszy, chcemy znać szczegóły. Chcemy wiedzieć w czym dokładnie, dlaczego właśnie w tym, jak do tego doszedł i dlaczego tego dokonał. Niezwykłą popularnością cieszą się… Rekordy! Tak, te rekordy z Księgi Rekordów Guinessa. To niesamowite, że ktoś potrafi otworzyć czołem ileś butelek w ciągu określonego czasu albo zmiażdżyć kilkadziesiąt arbuzów za pomocą swojej głowy w ciągu jednej minuty. Zabłyśnij w gronie znajomych wiedzą z zakresu Światowych Rekordów.

Reklamy

 

Bardzo ciekawe rekordy

Świat ma wielu ciekawych, dziwnych i zdolnych ludzi. Niektórzy mają niesamowitą umiejętność wybierania sobie dziwnych zajęć, w których okazują się całkiem nieźli, a niekiedy nawet ustanawiają światowe rekordy w danych dziedzinach. Dla niektórych ograniczeniem nie jest ciało, a wyobraźnie nie ma u nich końca. To bardzo ciekawe – dowiedzieć się, że ktoś zbudował ogromną piłkę z gumek recepturek, albo że człowiek jest w stanie zjeść 3 marynowane jajka w ciągu zaledwie 20 sekund. To niewyczerpane pole do zaskoczenia samego siebie. A dodatkowo – jeśli zapamiętamy ich sporo, możemy zabłysnąć wśród znajomych tym, że znamy mnóstwo najdziwniejszych ciekawostek.

Przekraczanie granic

Na stronach z rekordami z Księgi Rekordów Guinessa możemy dowiedzieć się jak niesamowicie skonstruowany jest świat. Jak niektóre organizmy, w tym ludzki, mają możliwość przekraczania granic. Ludzie, których ciało wygina się tak, jak chcą. Najmniejszy pies świata, najstarszy kot, największa krowa czy najbardziej zabójcze zwierzę. Dostarcza nam to mnóstwo rozrywki i niekiedy czytając o tych rekordach, łapiemy się za głowę, dowiadując się, że kobieta była w stanie przez 9 miesięcy nosić pod sercem ósemkę dzieci, które potem urodziła. Dodatkowo jest to źródło mnóstwa informacji na temat tego, że ktoś wpadł na jakiś innowacyjny, albo totalnie dziwny pomysł, dzięki któremu zapisał się w Księdze Rekordów Guinessa. Świetna sprawa na zabicie czasu – poczytanie o rekordach, które ustanawiają ludzie, zwierzęta, świat.

Gdzie ich szukać?

Wbrew pozorom, mimo, że to dość ciekawa tematyka, w Internecie czasem próżno szukać informacji na temat rekordów z Księgi Rekordów Guinessa. Jedną ze stron, gdzie można o tym poczytać jest https://alerekord.pl, gdzie co i rusz pojawiają się najnowsze ciekawostki, które dotyczą pobijania rekordów. Strona jest ciągle aktualizowana, więc tych ciekawostek z pewnością nie zabraknie. Koniecznie dowiedzcie się ile najszybciej jechał ciągnik, a także jaki jest czas na najszybszy bieg na 100 metrów… W narciarskich butach! Zaskoczeni? A na stronie jest tego jeszcze więcej! Zdecydowanie warto tam zaglądać.

 

(tekst i fot. mat. sponsora)