Laureaci z SP nr 3

HrubieszówSłupsk

Reklamy

18 maja w Słupsku odbyło się uroczyste rozdanie nagród w jubileuszowym XXV Konkursie Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży Gimnazjalnej. W uroczystości wzięli udział laureaci ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Hrubieszowie – Anna Radomska kl. IV a i Wiktor Grodski kl. III d.

Wielkim zaszczytem dla nich było odebrać nagrodę z rąk ulubionej poetki dzieci pani Wandy Chotomskiej, która od wielu lat współpracuje z organizatorami jako jurorka. Uczniom udało się zdobyć autograf pani Wandy, która okazała się miłą, żartobliwą i pełną wigoru osobą.

Tę uroczystość prowadziły: pani Maria Pietryka – organizatorka konkursu i pani Jolanta Wiśniewska – dyrektor Gimnazjum nr 2 w Słupsku.

Jak przystało na konkurs jubileuszowy nagrody otrzymali również organizatorzy, jury, sponsorzy, oraz osoby zasłużone, dzięki którym konkurs mógł trwać i rozwinąć się ze szkolnego na międzynarodowy. SP nr 3 przygotowała podziękowania dla pani W. Chotomskiej, M. Pietryki i J. Wiśniewskiej.

Na jubileuszową edycje konkursu wpłynęło 8971 zestawów utworów (wierszy i opowiadań) z 394 szkół z całej Polski oraz 107 – z USA, Niemiec, Czech i Litwy.

W 2009 r. jury wyłoniło w kategoriach poezja, proza, wiersze malowane, oraz utwory polonijne: 77 laureatów, wyróżniło zaś 239 uczniów w trzech grupach wiekowych:
klasy I- IV szkół podstawowych,
klasy V- VI szkół podstawowych,
klasy I- III gimnazjum.

Wyróżnieni zostali:
Paweł Buchajczuk kl. III d
Maryla Dziomaga kl. IV a
Dominika Augustynek kl. V c
Barbara Marut kl. V a
Aleksandra Szeląg kl. VI c

Wszystkim laureatom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy.

info i foto
Szkoła Podstawowa nr 3 w Hrubieszowie

Zdjęcia »

Hrubieszow LubieHrubie 2009