Laury francuskojęzycznych artystów

HrubieszówZamość – Lublin

Reklamy

Hrubieszowska młodzież licealna i gimnazjalna związana z Fundacją Kultury i Przyjaźni Polsko-Francuskiej im. Stefana i Krystyny Du Chateau w Hrubieszowie zdobyła znaczące laury w dwóch festiwalach piosenki francuskiej.

***

II Zamojski Festiwal Piosenki Francuskiej

W dniu 16 marca 2009 hrubieszowscy francuskojęzyczni artyści odnieśli sukces podczas II Zamojskiego Festiwalu Piosenki Francuskiej zorganizowanego przez Orkiestrę Symfoniczną im. Karola Namysłowskiego, II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Zamościu oraz Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Francuskiego PROF.-EUROPE ZAMOŚĆ.

Po przesłuchaniu ponad 80 wykonawców piosenek francuskich z Zamościa, Biłgoraja, Łaszczowa, Sitańca i Hrubieszowa uczniowie reprezentujący Fundację zajęli zaszczytne miejsca:

– II miejsce komisja przyznała Ewelinie Grossman za piosenkę „Moi, Lolita”
– III miejscem uhonorowano Dominikę Kwiecińską i Kingę Panasiewicz za piosenkę
„Á quoi ça sert l’amour?”

***

IV Wojewódzki Festiwal Piosenki Francuskiej

W dniu 27 kwietnia 2009 roku w Domu Kultury LSM w Lublinie odbył się IV Wojewódzki Festiwal Piosenki Francuskiej zorganizowany przez Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Francuskiego PROF – EUROPE LUBLIN oraz I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Lublinie, III Liceum Ogólnokształcące im. Unii Horodelskiej w Lublinie i Gimnazjum nr 9 im. mjr Hieronima Dekutowskiego w Lublinie. Honorowy patronat nad Festiwalem sprawowała Ambasada Francji w Polsce.

W ramach Festiwalu swoje umiejętności wokalne w francuskojęzycznym wykonaniu prezentowała młodzież licealna i gimnazjalna z Lublina, Poniatowej, Lubartowa, Ostrowca Świętokrzyskiego, Biłgoraja, Zamościa oraz Hrubieszowa występująca pod szyldem Fundacji Kultury i Przyjaźni Polsko-Francuskiej im. Stefana i Krystyny Du Chateau w Hrubieszowie. Łącznie wystąpiło ponad 70 wykonawców prezentujących 42 piosenki.

Komisja konkursowa oceniająca poziom artystyczny i poprawność językową poszczególnych wykonawców w składzie, której znaleźli się profesorowie języka francuskiego oraz francuscy przedstawiciele PROF – EUROPE bardzo wysoko oceniła utwory wykonywane przez reprezentantów Fundacji przyznając im czołowe nagrody i wyróżnienia:

– I miejsce w kategorii gimnazjalistów dla Kingi Panasiewicz z Publicznego Gimnazjum przy Zespole Szkół nr 2 w Hrubieszowie za piosenkę Edith Piaf „Millord” wraz z nagrodą rzeczową w postaci odtwarzacza DVD,

– II miejsce w kategorii gimnazjalistów dla Eweliny Grossman z Publicznego Gimnazjum przy Zespole Szkół nr 2 w Hrubieszowie za piosenkę Elysee „Moi, Lolita”

– wyróżnienie w kategorii licealistów dla Elżbiety Kuźmińskiej i Mateusza Harpeniuka z Liceum im. St. Staszica w Hrubieszowie za piosenkę Emanuela Moire „Mon, essentiel”.

Fundacja
Kultury i Przyjaźni Polsko-Francuskiej
im. Stefana i Krystyny Du Chateau
w Hrubieszowie

zobacz zdjęcia >>

Hrubieszow LubieHrubie 2009