Lechici w TVP 3 Lublin

10 stycznia zespół wokalny „Lechici” wziął udział w charytatywnym koncercie kolęd, który odbył się w studio TVP 3 Lublin.

Reklamy

 

W piątek, 10.01.2020 r. „Lechici”, zespół wokalny działający przy parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Hrubieszowie pod kierunkiem Leszka Opały, wziął udział w charytatywnym koncercie kolęd, który odbył się w TVP 3 Lublin.

Obok Lechitów wystąpił również Chłopięco – Męski Chór Archidiecezji Lubelskiej Pueri Cantores Lublinenses, zespoły Drewutnia

To wyjątkowy koncert, ponieważ jego dochód zostanie przekazany na budowę pierwszego na Litwie Hospicjum dla Dzieci w Wilnie.

Koncertowi towarzyszyła aukcja, a do wylicytowania były m.in. cenne obrazy i naszyjnik przekazane przez pierwszą Damę Agatę Kornhauser Dudę.

Hospicjum powstaje przy jedynym na Litwie ośrodku opieki paliatywnej. W miejscu, gdzie przed wojną mieszkał bł. ks. Michał Sopoćko, spowiednik św. Faustyny.

Wspomóżmy ten szczytny cel. Aukcja i zbiórki na rzecz hospicjum wciąż trwają. Można je wspierać. Wystarczy wejść na stronę Fundacji Aniołów Miłosierdzia, która wspomaga siostrę Michaelę Rak w budowie placówki.

Zapraszamy na retransmisję koncertu w niedzielę, 12.01.2020 r. na antenie TVP 3 Lublin, o godzinie 19.00.

 

 

 

 

info, fot. Lechici

wideo: facebook.com / TVP 3 Lublin