24 września 2023

Lechici zapraszają

„Przy sercu Twoim
Matko ludzi…”
Zespół wokalny „Lechici” zaprasza mieszkańców naszego miasta i wszystkich tych, którzy kochają muzykę na „duchową wieczerzę”.

Reklamy

W sobotę 3 maja o godz. 19:30 w Katedrze Zamojskiej odbędzie się koncert pt.: Kantata Maryjna – „Przy sercu Twoim” do muzyki Zbigniewa Małkowicza. Wstęp – wolny.

W koncercie udział wezmą: kwintet smyczkowy Polskiej Orkiestry Włościańskiej im. K. Namysłowskiego pod batutą Tadeusza Wicherka, zespół muzyki sakralnej „Lumen” z Poznania, zespół wokalny „Signum Spei” z Zamościa oraz „Lechici” z Hrubieszowa (kierownictwo – Leszek Opała).

Reklamy

Jako soliści wystąpią: Marzena Małkowicz, Aleksandra Małkowicz, a także Dariusz Tokarzewski (Vox) i warszawski wokalista jazzowy – Janusz Szrom.

Od czterech lat „Lechici” współpracują i koncertują ze Zbigniewm Małkowiczem, Tadeuszem Wicherkiem i zespołem „Lumen”. Wspólnie występują z koncertami (na terenie całego kraju ) – z programem Pop oratorium – „Miłosierdzie Boże”, „Psalmami Dawida”, a tym razem będzie to „Kantata Maryjna”, która niebawem ukaże się na płycie. Materiał do niej przygotował zespół wraz z kompozytorem w kwietniu br.

Reklamy

ZAPRASZAMY !!!