Lekcja europejska

Lubelszczyzna

Reklamy

Prof. Lena Kolarska – Bobińska, Poseł do Parlamentu Europejskiego, zaprasza szkoły do udziału w programie „Lekcja europejska” organizowanym przez Biuro Poselskie w Lublinie. Termin zgłoszeń upływa z końcem marca br.

Czy wiesz, że Parlament Europejski ma własną telewizję? Co oznaczają skróty ITRE, JAN? Kiedy obchodzimy Dzień Europy? Jeśli jeszcze nie znasz odpowiedzi na te pytania Biuro Poselskie Poseł do Parlamentu Europejskiego prof. Leny Kolarskiej – Bobińskiej zaprasza Ciebie i Twoją szkołę do wzięcia udziału w lekcjach europejskich! Projekt organizowany przez prof. Lenę Kolarską-Bobińską skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z regionu lubelskiego, zwłaszcza tych położonych w mniejszych miejscowościach naszego województwa.

Reklamy

Już od ponad roku prof. Kolarska-Bobińska oferuje studentom lubelskich uczelni program stażowy, w ramach którego mają okazję wyjechać do Brukseli i przyjrzeć się z bliska funkcjonowaniu Parlamentu Europejskiego oraz pracy eurodeputowanych. Podczas zajęć w lubelskich szkołach studenci, którzy odbyli już staż w Brukseli, podzielą się z młodszymi kolegami zdobytą w Parlamencie Europejskim wiedzą i doświadczeniem. Tematem lekcji będzie integracja europejska, instytucje unijne oraz zbliżająca się Polska Prezydencja w Radzie Unii Europejskiej. Stażyści podzielą się też swoimi osobistymi spostrzeżeniami na temat działalności parlamentarnej od tzw. „kuchni”.

Na zakończenie lekcji zostanie przeprowadzony błyskawiczny konkurs z nagrodami ufundowanymi przez eurodeputowaną. Ponadto lekcja ma służyć zainteresowaniu młodzieży korzystaniem z szans, jakie daje nam członkostwo w Unii Europejskiej, m.in. wymianą młodzieżową, programami europejskimi, w ramach których uczniowie mogą kształcić się w innych krajach Unii.

Aby uczniowie mieli szansę udziału w lekcji europejskiej, dyrektorzy ich szkół powinni zgłosić swój udział do końca marca 2011 roku na adres lekcja.europejska@lenalubelska.pl lub telefonicznie do Biura Poselskiego w Lublinie (81) 448-00-92.
Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w projekcie, mającym przyczynić się do zwiększenia świadomości europejskiej wśród młodzieży.

BIURO POSELSKIE
PROF. LENY KOLARSKIEJ-BOBIŃSKIEJ