Lekkie perfumy na wiosnę i lato dla kobiet

Wiosną i latem lubimy czuć się lekko i świeżo. To idealny czas na spotkania w plenerze, grille ze znajomymi i imprezy na plaży. Wybór ubioru jest wówczas przewidywalny: zwiewna sukienka i płaskie sandałki. Zastanawiasz się co z innymi akcesoriami? Cały look nieziemsko podkreślą odpowiednio dobrane perfumy. Dzięki nim czujemy się wyjątkowo, nabieramy większej pewności siebie, a nasza atrakcyjność interpersonalna rośnie. Nuty kwiatowe, cytrusowe, czy może korzenne? Jakie perfumy wybrać, aby wiosną i latem czuć się wyjątkowo?

Trochę o perfumach

Każdy zapach składa się z trzech nut zapachowych.Jest to zbiór woni, który rozwija się podczas kontaktu ze skórą. Pierwsza nuta to głowa, którą czuć od razu po otwarciu flakonika i która jest najważniejsza ponieważ to na jej podstawie Klienci najczęściej dokonują decyzji o zakupie. Zapach jest bardzo intensywny, po czym bardzo szybko się ulatnia.

Kolejna nuta to serce, które czujemy po około 10 minutach od otwarcia flakonika z perfumami. Tworzy ona bukiet i decyduje o charakterze zapachu – w idealny sposób łączy ze sobą pozostałe nuty. Ostatnia nuta to głębia, czyli baza – jest to tło zapachu decydujące o całej kompozycji zapachowej. To od tej części kreatorzy perfum rozpoczynają ich komponowanie. Ważne jest, aby w każdej z trzech nut występowały podobne składniki – wpływa to na całokształt perfum.

Lekkie perfumy, czyli jakie?

Wiosną i latem najlepiej noszą się perfumy delikatne, orzeźwiające i energetyzujące. Jeżeli chcemy stworzyć wokół siebie aurę romantyczności wybierajmy nuty kwiatowe, a dla odświeżenia – zapachy zieleni lub wodne.

Znakomitym zakupem będą perfumy armani si fiori o szyprowo – kwiatowej kompozycji. Nuty te przenoszą nas do rodzącej się na nowo natury, czyli do pierwszych dni wiosny. Otwierając flakonik z tymi perfumami bardzo wyczuwalna jest zielona mandarynka i czarna porzeczka. Po kilku minutach składniki te pięknie łączą się z nerolą, mchem dębowym, paczulą i różą. O całej kompozycji zapachowej decyduje białe piżmo i wanilia, czyli duet idealny dla lekkich i świeżych zapachów.

Taka mieszanka składników sprawia, że armani si fiori sprawdzi się zarówno w ciągu dnia, jak i na wieczorne wyjścia. Możesz nim śmiało spryskać ciało do pracy, a po południu udać się na plażę z paczką znajomych.

Czym kierować się przy wyborze perfum?

Decydując się na zakup perfum należy kierować się przede wszystkim osobistymi preferencjami. Jeżeli jesteś niepoprawną romantyczką wybieraj perfumy o kwiatowych nutach, natomiast jeżeli kochasz sport i ruch – zapachy cytrusowe. Ważna jest również ich trwałość – przed zakupem poproś w sklepie o próbkę perfumu, aby sprawdzić jak długo utrzymuje się na skórze. Nie wystarczy czuć go przez 10 minut – jest to zbyt krótki czas, aby perfum zaprezentował Ci swój najpiękniejszy bukiet składników.

Pamiętaj również, że dobrze dobrany perfum potrafi podkreślić Twoją osobowość, dodać Ci pewności siebie oraz stworzyć aurę wyjątkowości wokół Ciebie – im rzadsze i wyselekcjonowane składniki wykorzystane do stworzenia zapachu, tym ciekawszy staje się on dla otoczenia.

Wybór odpowiednich perfum tylko z pozoru wydaje się łatwy – tak naprawdę jest to złożony proces podczas którego decydujemy się na zakup flakonika z płynem o zapachu odzwierciedlającym naszą osobowość. Rocznie wielkie koncerny posiadające w swoich działach marki perfum, dokonują setek premier nowych zapachów – nie ulegaj chwilowej modzie i wybieraj je zgodnie ze swoimi upodobaniami.

(tekst i fot. mat. sponsora)