27 kwietnia 2024

Lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy Masters. Nasi też tam byli!

W dniach 21 września do 1 października 2023 r. we włoskiej miejscowości Pescara, przy olbrzymiej frekwencji startujących, odbyły się 22 Lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy Masters w różnych kategoriach wiekowych. Brązowy medal zdobył Andrzej Jacek Ulidowski.

Osiągnięcia zawodników z woj. lubelskiego

Brązowy medal – Andrzej Jacek Ulidowski, Unia Hrubieszów, 3000 m z przeszkodami – 11:07,40 min w kat. M50

12. miejsce – Krzysztof Gidziński, Unia Hrubieszów, trójskok – 9.53 m, w kat. M60

13. miejsce – Paweł Rozmianiec, Unia Hrubieszów, 800 m – 1:59,42 w kat. M35

Reprezentanci Polscy wywalczyli 111 medali w tym 33 złote, 43 srebrne i 25 brązowe uplasowali się na siódmym miejscu w tabeli medalowej: 1. Włochy – 391 medali, 2. Wielka Brytania – 278, 3. Niemcy – 237, 4. Hiszpania – 179, 5. Francja – 153, 6. Finladia 76 ale 34 złote i dlatego nas wyprzedzili), 8. Szwecja.  Medale zdobyli reprezentanci 34 państw.

Krzysztof Gidziński na fb:

– Dzisiaj zakończyły się Lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy Masters. Przyleciałem do Pescary tylko na trójskok. Po okresie walki z kontuzją kolana skakanie przyzwoite. Trzy skoki najlepszy 9.53 i dało to 12 miejsce na 17 zawodników. Wąski finał zamknął się 10.14 m. Za trzy miesiące nowa kategoria M65 i jak zdrowie pozwoli powalczę o medal