Lesson 9 – Halloween Day!

Witajcie wszyscy po długiej nieobecności. Chcieliśmy pochwalić się, gdzie Kropek uczestniczył w zabawie Halloween! Zamieszczamy dodatkowo zdjęcia ze Szkoły Kropka oraz z Przedszkola nr 2, gdzie straszyliśmy…

Reklamy

Poniżej przedstawiamy wam krótką historię, skąd wziął się Halloween.

Hallowen obchodzony jest w Stanach zjednoczonych 31 października, czyli w Wigilię Wszystkich Świętych. Zwyczaj ten sięga dawnej tradycji Celtów, zamieszkujących na długo przed początkiem naszej ery dzisiejsze tereny Anglii, Irlandii, Szkocji, Walii i płn. Francji. Nazwa Halloween pochodzi od wyrażenia „All Hallows’ Eve”, co oznacza Wigilię Wszystkich Świętych, kiedy to ludzie modlili się za zmarłych przed dniem Wszystkich Świętych 1 listopada.

Do dziś australijskie dzieciaki odwiedzają domostwa z zawołaniem: „trick or treat” (figiel lub poczęstunek), w zależności od rozwoju sytuacji dziękując gospodarzom lub czyniąc im rozmaite psoty.

Od rana na gankach domów, zwłaszcza amerykańskich, pojawiają się rozmaite straszydła, kościotrupy, czarne koty, nietoperze, pająki, strachy na wróble, a także – a może przede wszystkim – dynie. Bez nich trudno byłoby wyobrazić sobie ten dzień.

Wszystko, co straszy jest w tym dniu dopuszczalne, ale trzeba pamiętać, że jest to nadal zabawa. Podstawowe kolory to pomarańczowy, fiolet, seledyn oraz biały z czarnym. Tych kolorów używa się zarówno do przyozdabiania domów, malowania twarzy czy przygotowania strasznych słodyczy…

Mam nadzieje, że i wy bawiliście się świetnie na halloweenowej zabawie. My spędziliśmy ten czas bardzo miło.

Zapraszamy do opisania na forum swoich przeżyć z Halloween.

A tym czasem, zobaczcie cóż nowego nasz przyjaciel Kropek wymyślił…

Goodbye! See you soon!

Załoga KROPKA
www.kropek.lubiehrubie.pl >>

zobacz zdjęcia >>