Lodowisko TAK, ale później

Władze Hrubieszowa nie rezygnują z budowy sztucznego lodowiska. Miasto chce je wybudować w ramach rządowego programu „Biały Orlik”, ale nie w tym, lecz w przyszłym roku. Wprawdzie samorząd złożył wniosek o przyznanie dofinansowania z Ministerstwa Sportu, który został wstępnie zaakceptowany, jednak ze względów finansowych inwestycja musi być przełożona na 2012 rok.

Reklamy

Szacuje się, że budowa „Białego Orlika” może kosztować około 600 tysięcy złotych, które resort sportu i samorząd wykładają po połowie.

Sztuczne lodowisko ma powstać obok budowanego obecnie Orlika przy Szkole Podstawowej nr 3. W kompleksie, który ma być gotowy za kilka miesięcy, będą dwa boiska. Jedno ze sztuczną trawą do piłki nożnej, natomiast drugie, wielofunkcyjne, przystosowane do gry w koszykówkę, siatkówkę, badmintona i tenisa. Wszystko będzie kosztować około 1 miliona 250 tysięcy złotych, z czego prawie 500 tysięcy miasto otrzyma z Ministerstwa Sportu, 330 tysięcy przekaże Urząd Marszałkowski w Lublinie, a ponad 400 tysięcy złotych to środki własne.

***

Źródło:
www.ias24.eu