Łódź w rytmach piosenki rosyjskiej

Uczennica III klasy Liceum Profilowanego Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie – Małgorzata Bielecka wzięła udział w II Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Rosyjskiej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjów, który odbył się w dniach 27 – 29 marca 2012 roku w Teatrze Muzycznym w Łodzi. Przypomnijmy, że rok temu, podczas I edycji festiwalu Małgosia zajęła drugie miejsce.

Reklamy

Gosia Bielecka przeszła etap kwalifikacji i znalazła się wśród setek uzdolnionych wokalnie młodych ludzi z całej Polski. Dla wszystkich występ w tak pięknej scenerii, atmosferze, wśród licznie zaproszonych gości był dużą nagrodą i wielkim wyróżnieniem.

W festiwalu udział wzięły również dwie uczennice klasy I c Zespołu Szkół nr 3 w Hrubieszowie: Barbara Leśniowska i Martyna Witkowska.

Reklamy

Patronatem honorowym objęli festiwal m.in.: Ambasador Federacji Rosyjskiej w RP, Prezydent Miasta Łodzi, Marszałek Województwa Łódzkiego oraz Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji. Festiwalowi towarzyszyły występy gości specjalnych m.in. – zespołów „ Bałałajki” oraz „ Lech – a – Rus”.

Warto wiedzieć, że Teatr Muzyczny to najstarsza scena muzyczna w Łodzi. Pierwsza premiera odbyła się tu 3 listopada 1945 roku, a na repertuar Teatru Muzycznego składały się zawsze wielkie dzieła klasyki operetkowej, komedie muzyczne oraz klasyczne musicale.

Piękne miasto, wspaniały teatr i oryginalny festiwal, gdzie mogą zaprezentować się młodzi artyści.

 

Urszula Wyszyńska (ZS nr 1)