Loft – jak urządzić mieszkanie w stylu industrialnym?

Jednym z najpopularniejszych trendów w aranżacji wnętrz jest styl industrialny. Coraz częściej decydujemy się, by urządzić mieszkanie właśnie w klimacie starej, opuszczonej fabryki. Co jest w tym tak wyjątkowego, że porywa tłumy? Dlaczego do aranżacji w stylu industrialnym najlepiej nadaje się mieszkanie typu loft?

Czym jest loft?

Jeśli lubimy pofabryczny klimat, loft będzie czymś zdecydowanie dla nas! Mieszkania loftowe są bowiem urządzone w pomieszczeniach dawnych fabryk czy magazynów. Oczywiście są to także nowe projekty, które spełniają konkretne wymagania, by zyskać miano loftu. Przede wszystkim takie mieszkania powinny być bardzo przestronne – tutaj liczy się przestrzeń! Lofty wyróżniają się też wysokimi sufitami i dużymi, dającymi wiele światła oknami. To sprawia, że mamy ogromne pole do popisu w aranżacji takiego mieszkania.

Dlaczego loft doskonale nadaje się do stylu industrialnego?

Lofty zostały połączone ze stylem industrialnym, bo jedno czerpie z drugiego. Loft bez stylu industrialnego nie będzie kojarzył nam się z opuszczoną fabryką lub magazynem. Za to styl industrialny nie da takiego efektu, jeśli mieszkanie nie ma tyle przestrzeni i światła co loft. Łącząc jedno z drugim, uzyskujemy niesamowitą spójnośćtakie połączenie jest wręcz naturalne! Wybierając do tego odpowiednie meble, jak te z https://loftdecora.pl/, mamy gwarancję świetnie zaaranżowanego wnętrza.

Podstawy stylu industrialnego

Jaki zatem jest styl industrialny? Taki, jak opuszczone fabryki. Najważniejsze są w nim odpowiednie kolory, ale i solidne, wytrzymałe materiały. Styl industrialny nie wymaga też wielu dodatków – skoro najważniejsza jest przestrzeń, nie możemy zapełnić całego mieszkania zbędnymi dekoracjami!

Jak urządzić mieszkanie w stylu industrialnym

Skupmy się na najważniejszych elementach stylu industrialnego. To kolorystyka, materiały i oświetlenie. Podążając za wytycznymi, jesteśmy w stanie stworzyć wnętrze, które daje niesamowity efekt. Czas w nim spędzony będzie dla nas czystą przyjemnością, a nasi goście za każdym razem będą zachwyceni klimatem, jaki tworzy taka aranżacja.

Kolorystyka

Bazą kolorystyczną stylu industrialnego jest szarość i wszystkie jej odcienie. Pod jaką postacią możemy wprowadzić ten kolor do naszego wnętrza? Możemy wykorzystać beton na ścianach, stalowe wykończenia lub szare obicie kanapy (a najlepiej ogromnego narożnika, który stanie się centrum naszego salonu). Innymi ważnymi kolorami są biel i czerń. Żywe odcienie żółtego, turkusowego i czerwonego też dobrze się sprawdzą. Dla odważnych ciekawym rozwiązaniem może być wykorzystanie cegły jako dekoracji ściany. Wrażenie opuszczonej fabryki gwarantowane!

Materiały

Meble w loftowym mieszkaniu powinny być solidne, więc wykonane z materiałów najwyższej jakości. Lite drewno i stal – bez dwóch zdań to podstawa stylu industrialnego. Innymi istotnymi materiałami są: szkło, metal, ceramika i beton. Słowem – wszystko, co kojarzy nam się z fabrykami i magazynami (a tam kluczem była wytrzymałość i dobre materiały). Przy wyborze mebli stawiajmy więc przede wszystkim na ich wykonanie. Dzięki takiej inwestycji bardzo długo będziemy mogli cieszyć się efektem, jaki tworzy styl industrialny.

Meble kawiarniane w stylu LOFT

Jakie meble są najważniejsze w lofcie? Przede wszystkim stół – najlepiej wykonany z litego drewna i stojący na delikatnych, stalowych nogach, dzięki czemu zyska na lekkości. W jadalni wysoki, a przy kanapie mały stolik kawowy – bez tego nie ma wnętrza industrialnego! Bardzo ważne są również krzesła. W kuchni możemy zdecydować się na hokery stojące przy wysokim blacie. Nada to klimatu fabrycznej stołówki, ale i pozwoli zająć mniej miejsca – to niezwykle praktyczne oraz wygodne rozwiązanie. A regały? Powinne być wytrzymałe niczym te z wielkich magazynów. Wykonane ze stali i drewna doskonale wpasują się w naszym lofcie, a także stworzą spójną całość z pozostałymi meblami.

Oświetlenie

Jak oświetlić industrialne wnętrze, które na pierwszy rzut oka może wydawać się chłodne i bez charakteru? Odpowiednie światło jest kluczowe – loft musi być jasny! Najczęściej wybieranym rozwiązaniem są klosze imitujące wielkie fabryczne lampy. Dla bardziej ekscentrycznych – żarówki wiszące na gołych, czarnych kablach. Podstawą jest też duża stojąca lampa, która świetnie doświetli każdy kąt. Za pomocą ciepłego światła wnętrze industrialne stanie się bardziej przytulne.

Jak urządzić loft?

Zaaranżowanie loftu w stylu industrialnym jest banalnie proste. Jeśli tylko dysponujemy takim wnętrzem, śmiało możemy zdecydować się na stworzenie w nim pofabrycznego klimatu. Za pomocą odpowiedniej kolorystyki, mebli z wysokiej jakości materiałów i ciepłego światła nasze mieszkania będą zapierały dech w piersiach!

(tekst i fot. mat. sponsora)