27 września 2023

Lokalizacja telefonu – namierz swoje urządzenie

Technologia i internet stanowią dziś część życia niemal każdego z nas. Stały się one wszechobecne i starają się wychodzić naprzeciw ciągle rosnącym oczekiwaniom. Popularność mobilnych urządzeń sprawiła, że dziś posługuje się nimi niemal każdy. Niesie to za sobą ogromne możliwości, ale też wiąże się z nowymi rodzajami zagrożeń. Jednym z nich jest chociażby utrata telefonu, w którym przechowujemy ważne dla nas informacje. Dziś sieć pozwala nam namierzyć takie urządzenie lub przynajmniej zdalnie je wymazać.

Reklamy

Śledzenie telefonu i namierzanie urządzenia – w jakich sytuacjach warto?

Śledzenie telefonu to dziś nie science fiction i nie jest to opcja zarezerwowana wyłącznie dla funkcjonariuszy czy śledczych. Sporo na ten temat przeczytać możemy między innymi pod adresem https://inlookup.com. Za pośrednictwem sieci możemy obecnie namierzyć niemal każdy telefon, którego jesteśmy właścicielem. Pamiętać należy, że próba zlokalizowania telefonu bez wiedzy właściciela może być odebrana jako poważne naruszenie prywatności. W jakich sytuacjach warto namierzać swoje urządzenie? Pierwszym przykładem może być utrata dostępu do naszego telefonu (na przykład w wyniku kradzieży lub zagubienia). Wówczas warto zarówno namierzyć nasz smartfon, jak i zdalnie go wymazać – dzięki temu stanie się on niemal bezużyteczny w rękach potencjalnego nieuczciwego znalazcy lub złodzieja. Z takiego rozwiązania mogą skorzystać także rodzice, którzy chcą mieć większą kontrolę nad urządzeniami swoich pociech. Z podobnych aplikacji i usług coraz chętniej korzystają także pracodawcy (zwłaszcza w erze pracy zdalnej), którzy dzięki temu mogą mieć pewność, że ich podwładni należycie wykonują powierzone im obowiązki.

Aplikacje do namierzania telefonu

W sieci nie brakuje aplikacji typu phone number tracker, które pozwalają namierzyć konkretne urządzenie. Swoim użytkownikom proponują je nawet Google czy Apple. Znajdziemy także innych (często płatnych) aplikacji, które zapewniają szeroką gamę usług. Za ich pośrednictwem możemy na przykład sprawdzić historię lokalizacji danego urządzenia – przydatne może być to na przykład w przypadku rodziców, którzy chcą wiedzieć, gdzie przebywała ich pociecha. Niektóre z aplikacji dają także dostęp do kopii smsów i rejestrów połączeń – to z kolei może zainteresować na przykład pracodawców, którzy chcą mieć kontrolę nad urządzeniami służbowymi. Wiele tego rodzaju aplikacji wymaga zainstalowania na namierzanym telefonie i proponuje użytkownikom miesięczny abonament, który odnawia się automatycznie. Więcej o usługach namierzania telefonu przeczytać można pod adresem inlookup.com.

Reklamy

­

(tekst i fot. mat. partnera)

Reklamy