17 kwietnia 2024

Łóżka dla rodziców małych pacjentów szpitala w Hrubieszowie [ZDJĘCIA]

Do Szpitala Powiatowego w Hrubieszowie trafiły dwa łóżka od Fundacji Ronalda McDonalda. Będą służyć rodzicom, którzy czuwają przy swoim dziecku przez cały czas jego hospitalizacji. Darowiznę sfinansował Robert Grzyb, franczyzobiorca McDonald’s Polska. W sumie Fundacja przekazała już 1211 łóżek do 78 szpitali w całej Polsce.

Spanie na wygniecionych materacach, twardych krzesłach i niewygodnych fotelach to wciąż codzienność rodziców czuwających przy dzieciach na wielu oddziałach pediatrycznych w Polsce. Te realia sprawiają, że mnóstwo rodzin czuje się w szpitalach niechcianymi gośćmi.

Wyrazem namacalnego wsparcia dla rodzin hospitalizowanych dzieci są łóżka, które Fundacja Ronalda McDonalda od 2015 r. przekazuje szpitalom w całej Polsce. Łącznie do użytku rodzin przekazano już 1211 łóżek 78 szpitalom w całym kraju. 

To nie tylko odpowiedź na najbardziej przyziemną potrzebę, jak własny kąt do spania w czasie pobytu w szpitalu z dzieckiem. Łóżka od Fundacji Ronalda McDonalda są przede wszystkim wielofunkcyjne i kompaktowe. Dzięki funkcji składania zajmują niewiele miejsca. W ciągu dnia służą jako fotel idealny do przytulania, wspólnego oglądania bajek i czytania książeczek.

Czytaj: Hrubieszów: McDonald’s otwarty! [ZDJĘCIA]

Wieczorem wystarczy jeden ruch, by zamienić je w wygodne miejsce do spania. Pojemnik na pościel i łatwy do czyszczenia materiał sprzyjają funkcjonowaniu w ciasnych nieraz salach szpitalnych, które muszą służyć za salon, sypialnię i jadalnię w jednym. Dzięki temu rodzic może być blisko pochłoniętego leczeniem dziecka i zadbać o swoją własną regenerację w godnych warunkach.

– Szpital przyjazny rodzinie zaczyna się od łóżka dla rodzica. Wspólnie z donatorami wspierającymi naszą misję „Aby rodzina mogła być razem” nie chcemy odkładać na później potrzeb dziecka–pacjenta i jego najbliższych. Przekazywane łóżka są wygodne, praktyczne, a przede wszystkim postawione blisko łóżka chorego dziecka. Fundacja Ronalda McDonalda zmienia w ten sposób rzeczywistość publicznych szpitali dziecięcych – zaznacza Katarzyna Rodziewicz, Prezes Zarządu i Dyrektor Wykonawcza Fundacji Ronalda McDonalda.

Liczba przekazywanych „Łóżek dla rodziców” zależy od donatorów, Przyjaciół Fundacji, rodziców i zaangażowanych społeczników. Wśród nich są licencjobiorcy McDonald’s, którzy w ramach programu „Złoty Sąsiad” wspierają lokalne społeczności w całej Polsce. Dwa łóżka dla Szpitala Powiatowego w Hrubieszowie sfinansował i przekazał Robert Grzyb, franczyzobiorca McDonald’s Polska, prywatnie Przyjaciel Fundacji.

– Choroba dziecka, wiążąca się niekiedy z pobytem w szpitalu, może być trudnym doświadczeniem dla całej rodziny. Rodzice zmagają się wówczas z wieloma wyzwaniami – rozłąką, odległością od domu, kosztami transportu. To może powodować zmęczenie, stres i napięcie. Przekazywane dziś łóżka dla rodziców pomogą zapewnić im bliskość z dzieckiem, co jest bardzo ważne dla obu stron. Łóżka te pozwolą również rodzicom na spokojny sen, co jest niezbędne do tego, aby mogli oni jak najlepiej opiekować się swoim dzieckiem – podkreśla Robert Grzyb, franczyzobiorca McDonald’s Polska.

Zobacz też:

Hrubieszowscy terytorialsi… [ZDJĘCIA]

Zerknij na Instagram →info: Fundacja Ronalda McDonalda, fot Robert Grzyb