21 września 2023

Łukasz Jasina rzecznikiem prasowym MSZ

Łukasz Jasina, absolwent hrubieszowskiego Staszica, został z dniem 1 września wyznaczony do pełnienia funkcji Rzecznika Prasowego Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Reklamy

Minister Spraw Zagranicznych prof. Zbigiew Rau wyznaczył z dniem 1 września Łukasza Jasinę do pełnienia funkcji Rzecznika Prasowego MSZ – poinformowała strona rządowa gov.pl.

Łukasz Jasina jest polskim historykiem, dziennikarzem, prawnikiem, filmoznawcą, analitykiem, komentatorem radiowym i telewizyjnym. Ukończył prawo (2004), historię (2005) i dziennikarstwo (2005) na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim oraz Collegium Invisibile (2006). Stopień naukowy doktora uzyskał na podstawie rozprawy pt. Zmierzch Imperium Brytyjskiego w niektórych filmach Davida Leana. Studium historyczno-filmoznawcze w Instytucie Sztuki Polskiej Akademii Nauk w 2011 roku. Był pracownikiem m.in: Instytutu Europy Środkowo-Wschodniej w Lublinie, Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, Muzeum Historii Polski w Warszawie oraz Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.

Reklamy

Od roku 2018 prowadził wstępy filmowe przed seansami „Czwartkowego Klubu Filmowego”, „Wieczoru Kinomana” w TVP Kultura, „Wieczoru Literackiego” Radia Dla Ciebie i audycji „Lucky Luke czyli Jasina i Adamski o filmie i nie tylko”. Był również gospodarzem „Klubu Trójki” w 3 Programie Polskiego Radia i audycji „W kinie w Lublinie” w Polskim Radiu Lublin.

­

Reklamy

(źródło i fot. gov.pl, fot.  Gabriel Piętka/MSZ)


Zobacz też:

Staszic: Gdy praca jest pasją… Spotkanie z historykiem i dziennikarzem – Łukaszem Jasiną


LubieHrubie na Instagramie