Makijaż permanentny – sposób na trwałe piękno

Makijaż permanentny to sposób na trwałe wydobycie urody, podkreślenie atutów twarzy i ukrycie jej mankamentów. Dodatkowo zwalnia z obowiązku codziennego żmudnego nakładania tradycyjnego makijażu w postaci kosmetyków do brwi, eyelinera czy pomadki. Czy warto wykonać makijaż permanentny? W jaki sposób przeprowadzany jest zabieg? Jak wybrać najlepszy gabinet i specjalistkę w tego typu dziedzinie?

Reklamy

 

Czy jest makijaż permanentny?

Makijażem permanentnym można delikatnie podkreślić kontur pewnych części twarzy lub wypełnić je kolorem. Oczywiście współczesny makijaż permanentny nie wygląda jak nieprofesjonalnie wykonany tatuaż, który z daleka razi w oczy swoją nienaturalnością. Część kobiet obawia się takiego przerysowanego efektu, jednakże dzisiejsze techniki wykonywania trwałego makijażu go wykluczają. Oczywiście trzeba również wybrać dobrego specjalistę. Wykwalifikowana linergistka wykona zabieg w taki sposób, że efekt prezentuje się niezwykle delikatnie, ale zarazem znacznie poprawia wygląd twarzy i może korygować pewne elementy, które tego wymagają. Za pomocą aparatu z szybko wirującą igłą, specjalistka wprowadza bardzo płytko pod skórę specjalny, nietoksyczny i zupełnie bezpieczny pigment. Utrzyma się on w skórze od kilku miesięcy do kilku lat. Zależy to od właściwości skóry danej osoby, poddającej się zabiegowi. Z czasem preparat po prostu się wyłuszcza i makijaż permanentny staje się coraz bardziej delikatny i niewidoczny, aż do momentu, kiedy trzeba go powtórzyć. 

Reklamy

Jakie elementy twarzy można podkreślić za pomocą makijażu permanentnego?

Chyba najbardziej popularne są brwi permanentne. Dzięki cieniutkim, drobnym kreseczkom w obrębie brwi, można nadać im głęboki i wyrazisty kolor, a także skorygować opadającą powiekę czy nadać brwiom bardziej pasujący do twarzy kształt. Z zabiegu makijażu pozwalającego uzyskać brwi permanentne korzystają również pacjentki po chemioterapii. To pozwala nabrać im pewności siebie. Ponadto za pomocą cienkiej kreski wykonanej trwałym pigmentem, da się podkreślić linię rzęs lub “wyciągnąć” oko do góry. Ten rodzaj makijażu wykonuje się też na ustach, podkreślając i korygując jedynie ich kontury albo wypełniając cieniowaniem lub kolorem. 

Najważniejsze zalety korzystania z makijażu permanentnego?

Po pierwsze makijaż permanentny znacznie skraca czas porannego przygotowania do wyjścia do pracy czy innych zajęć. Ponadto dzięki trwałemu makijażowi o każdej porze dnia wygląda się świeżo i dobrze, a makijaż nie jest rozmazany. To wielka wygoda dla osób uprawiających sport, nie tylko pływanie, ale także inne dyscypliny, związane z wysiłkiem i poceniem się. Jak zostało już wspomniane, makijaż taki może skorygować także lekkie mankamenty twarzy, takie jak nierówne usta czy opadająca powieka. Ponadto zabieg to doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie mają czasu lub możliwości, by się codziennie malować, zaś chcą wyglądać dobrze. Może być również opcją dla alergiczek, których skóra źle reaguje na preparaty do makijażu. 

Makijaż permanentny brwi, ust czy oka to wydatek rzędu kilkuset złotych, w zależności od miasta i salonu kosmetycznego. W cenie zazwyczaj również znajduje się korekta, którą koniecznie należy wykonać po 2-3 tygodniach, kiedy pierwsza warstwa pigmentu się wyłuszczy. To naprawdę bardzo opłacalna inwestycja, zważywszy na to że efektami można cieszyć się nawet około 3 lat. 

Gdzie wykonać makijaż permanentny?

Jest to zabieg dość inwazyjny i wykonany nieprofesjonalnie może oszpecić, więc wybór salonu jest niezwykle ważny. Kluczowe są kwalifikacje i umiejętności linergistki. Przed podjęciem ostatecznej decyzji należy poprosić o przedstawienie certyfikatów, dotychczasowych prac, referencji oraz zapytać o doświadczenie. Najbezpieczniejsze będzie skorzystanie z polecenia zadowolonych klientek. W gabinecie liczy się także wysokim poziom higieny i sterylność wszystkich urządzeń używanych przy wykonywaniu makijażu permanentnego. Wybór linergistki nie powinien być przypadkowy i podyktowany jedynie ceną. Trzeba uzmysłowić sobie, że chodzi o trwały makijaż, który będzie widoczny przez kilka lat, więc kwalifikacje osoby go wykonującej są niezwykle znaczące.

 

(tekst i fot. mat. sponsora)