23 lipca 2024

Małgorzata Todd: Ale jaja!, Logika specjalnej troski, Lekcja pokera odc. 49

Jedna ze stacji telewizyjnych podczas świąt wyemitowała program o jajkach. Temat na czasie i w dodatku potwierdzający moje zapatrywania na kwestię wartości tego produktu spożywczego i cen jakie trzeba zapłacić. W reportażu udowodniono, że jaja „0”, czyli te z chowu ekologicznego, za które najwięcej płacimy, nie są ani o jotę lepsze od „3”, czyli tych najtańszych z chowu klatkowego.

Reklamy

Tak właśnie sądziłam i powinnam być zadowolona, że moje przekonania zostały potwierdzone naukowo przez profesora z SGGW.

Ale tu raptem zaczęły się schody, bo uświadomiłam sobie, że stacja telewizyjna, która ten program wyemitowała należy do najbardziej kłamliwych jakie znam. Po co miałaby mówić coś, co służyłoby czystej prawdzie? Już prędzej mogę sobie wyobrazić, że reportaż był sponsorowany przez jakiegoś giganta drobiarskiego, któremu zalazł za skórę drobny wiejski producent.

Reklamy

Oto do czego prowadzi brak zaufania! Nieważne, że ktoś potwierdza moje przekonania, ważne kto nim jest! I jest to zasada, która nie tylko jaj dotyczy.

 

Małgorzata Todd  

Reklamy

www.mtodd.pl

 


Komentarz do poprzedniego felietonu pt. Durnie głupcom o…  

Szanowna Pani Małgorzato

Treść Pani zdania  „Super kłamliwe opowieści snute głupcom przez durniów o idiotach”  jest kwintesencją współczesnego przekazu medialnego i przekazu większości tzw. kreatorów kultury. Czasami mam wrażenie, a nawet pewność, że to celowe działanie. To efekt swoistego uwiedzenia ideologami lewicowymi elit świata zachodniego. Wielcy tego świata czerpią pełnymi garściami z „dokonań” i odkryć twórców ideologii lewicowych.

Głównym odkryciem owych „ideologów” jest kilka dość prostych prawideł biologicznych i wykorzystanie ich w praktyce do sterowania społecznościami ludzkimi:

1. skłonność natury ludzkiej do podporządkowywania się autorytetom (to odpowiednik skłonności większości ssaków społecznych do podporządkowania się przewodnikowi stada)

2. skłonność do ulegania presji większości, wykorzystywana np. w kampaniach wyborczych poprzez podawanie fałszywych sondaży o preferencjach wyborczych obywateli (w sensie biologicznym to odpowiednik skłonność osobników w stadzie do podporządkowywania się hierarchii jako koszt własny  zapewnienia sobie bezpieczeństwa)

3. skłonność do dezintegracji społecznej w przypadku pozbawienia grupy społecznej przewodnictwa światłego elementu (elity) broniącego interesu tej grupy (w sensie biologicznym to pozbawienie stada przewodnika)

4. skłonność do dezintegracji społecznej w przypadku zburzenia (w naturalny sposób budującej się w normalnych warunkach) struktury społecznej. Jednostka ludzka nie osadzona w takich strukturach staje się bezbronna i podatna na manipulację (w sensie biologicznym to odpowiednik zachowania jednostki pozbawionej ochrony stada – w obliczu niebezpieczeństwa skazanej na samą siebie). Przykład pierwszy z brzegu: działania uderzające w rodzinę jako podstawową komórkę społeczną (ruch gender, ruchy feministyczne, małżeństwa jednopłciowe) – są czystej wody działaniami wyjętymi z komunistycznej ideologii. Większość przedstawicieli naszego gatunku intencji tych działań jednak nie rozumie (chyba zdecydowanie przeceniamy możliwości organu ludzkiego jakim jest mózg).

     

Reasumując, LEWICOWCY są prekursorami zniewolenia ludzi w skali masowej i nie wiedzieć dlaczego współcześnie pewnym „ważnym” ludziom zależy by to kontynuować.

 

Z wyrazami szacunku – E D-S

 

Zobacz też:

WIADOMOŚCI – Małgorzata Todd: Durnie głupcom o…

 


 

49 odcinek „Lekcji pokera” » 

 


 

Teatrzyk Zielony Śledź

ma zaszczyt przedstawić sztukę pt.

Logika specjalnej troski

 

Występują: Leming i Moher.

 

Moher – Znasz się na lotnictwie?

Leming – Nie, a ty?

Moher – Też nie. A na katastrofach lotniczych?

Leming – Nie mam o nich pojęcia. Przecież to bardzo rozległa wiedza.

Moher – Czyli musimy opierać się na autorytetach?

Leming – Oczywiste. No przecież po to zostały powołane komisje, czyż nie?

Moher – Zapewne. Tyle że dowodzą całkiem odmiennych przyczyn wypadku i powołują się na odmienne racje odmiennych autorytetów naukowych.

Leming – Właśnie! Są dwie drużyny.

Moher – Tyle że nie sportowe, a my nie jesteśmy kibicami.

Leming – Co przez to rozumiesz?

Moher – Za wersją „pancernej brzozy i pijanym polskim generałem” stoi sam Putin. Chyba co do tego nikt nie ma wątpliwości. Czyżby krwawy enkawudzista był dla ciebie wiarygodny?

Leming – No nie, ale…

Moher – Wątpliwości co do takiej wersji wydarzeń zgłaszają eksperci powołani przez komisję sejmową. Na jej czele stoi człowiek oddany Polsce, nieugięcie walczący o prawdę.

Leming – No, niby tak… Ale…

Moher – Ale co?

Leming – To przecież pisior!

Moher – Rzeczywiście. Oto błyskotliwy przykład logiki specjalnej troski.

 

KURTYNA

 

P.S. Polecam poniższy filmik.