Małgorzata Todd: Lekcja pokera odc. 147

Autor, żeby stać się poczytnym, powinien być niepoczytalny. – Na tej taśmie nie ma nic, czego byśmy wcześniej nie wiedzieli – skwitował prokurator po obejrzeniu materiału do końca.

Reklamy

 

Lekcja pokera
odcinek 147

Autor, żeby stać się poczytnym, powinien być niepoczytalny.
– Na tej taśmie nie ma nic, czego byśmy wcześniej nie wiedzieli – skwitował prokurator po obejrzeniu materiału do końca.
– I w tym rzecz – podchwyciła Dominika. – Bo powinno być, jak Buchniarz zostaje uprowadzony.
– Czyli definitywnie nie było go podczas napadu na limuzynę.
– To mamy ustalone ponad wszelką wątpliwość – przyznał Marcin.
– Więc jednak bałagan, nie premedytacja – podsumowała Dominika, a widząc, że Boruta nie przypomina sobie, o co chodzi, wyjaśniła: – Zastanawialiśmy się, czy zaginięcie taśmy z monitoringu podczas porwania posła Buchniarza było wynikiem celowego działania, czy bałaganu. W tym wypadku, dzięki Bogu, to tylko bałagan.
– Szczęśliwie nie oddali jej temu tajemniczemu kurierowi – powiedział Marcin. – Prawdę mówiąc, nie bardzo wierzyłem w jego istnienie.
– Ani ja – dodała Dominika.
– Udało się ustalić coś więcej w sprawie zabójstwa Urbaniuka? – spytał prokurator, który powstrzymał się od skomentowania wymiany zdań pomiędzy policjantami.
– Tak – odparł Marcin. – Okazuje się, że na prześcieradle były ślady spermy dwóch różnych mężczyzn. – To by stawiało pod znakiem zapytania jego orientację seksualną – zauważyła Dominika. – Przypominam o kobiecie, która utrzymuje, że był ojcem jej dziecka.
– No właśnie – podchwycił Marcin, przeglądając papiery w teczce. – Jest też ekspertyza dotycząca rodziców małego Jasia. Artur Urbaniuk nie był jego ojcem. Kiedy będziemy mogli przesłuchać Olka Kwapiszyna?
– Jak tylko olsztyńska policja nam go przekaże – odparł Boruta.
– Coś się nie kwapią z tym Kwapiszynem – dodał Marcin. – Przyznam, że mi się to nie podoba.
– Nikomu z nas – zgodził się Boruta. – Ten ostatni porywacz Buchniarza odezwał się?
– Tak. Zgodnie z tym, co obiecałam ojcu pani sędzi, zaczęłam przygotowywać się do nowej roli.

 

CDN…


Czytaj i pobierz ten odcinek powieści w pliku PDF. Już teraz można zamówić całość w formie e-booka za jedynie 20 zł wpłacając należność na konto Wydawnictwa TWINS (dane w stopce na blogu) oraz podając e-mail do wysyłki.


Małgorzata Todd

mtodd.pl/blog