Małgorzata Todd: Lekcja pokera odc. 148

Jakub Polewa odłożył słuchawkę i zamyślił się. Sugestia, żeby osobiście wystąpił w obronie swojej byłej pracownicy, Marii Chodakowskiej, była nieco kontrowersyjna. Formalnie wyrzucił ją za ośmieszanie homoseksualistów, a faktycznie na życzenie Asa.

Reklamy

 

Lekcja pokera
odcinek 148

Jakub Polewa odłożył słuchawkę i zamyślił się. Sugestia, żeby osobiście wystąpił w obronie swojej byłej pracownicy, Marii Chodakowskiej, była nieco kontrowersyjna. Formalnie wyrzucił ją za ośmieszanie homoseksualistów, a faktycznie na życzenie Asa. Teraz ten sam człowiek chce, żeby ją wychwalał za… No, właśnie, za co? Za poprawność polityczną?

Uśmiechnął się do własnych myśli. Pomysł zaczynał mu się podobać. Zrobi z niej bojową dziennikarkę, która broniła homoseksualisty przed fanatycznym prokuratorem, który chce go zniszczyć tylko za tę właśnie odmienność, nie mając najmniejszych dowodów winy Szmita! Pokaże się jeszcze raz wywiad, jakiego udzielił Misiuli. O wizycie żony Szmita w telewizji nikt nie wie, nie licząc najbliższych współpracowników, ale ci są lojalni. Spróbowaliby nie być!

Misiula oficjalnie została uznana za zaginioną, ale As w rozmowie z Polewą wyraźnie mówił o niej jako o osobie nieżyjącej i tego należy się trzymać. Sugerował, żeby obwinić policję za opieszałość w szukaniu sprawców domniemanego zabójstwa młodej, odważnej i uczciwej dziennikarki, której grozili jacyś nacjonaliści. Sugerował też, żeby w tym kontekście wspomnieć Marka Ździebłę. To wymaga jeszcze przemyślenia, ale kto wie?

Polewa czuł, że jest to gra warta świeczki. Do wielkiej polityki trzeba wchodzić w wielkim stylu.U nas liczą się słowa, nie czyny.Łatwiej je zapamiętać i w razie potrzeby, zawsze można powtórzyć. Dlatego on użyje właściwych słów, które doprowadzą go na szczyty.


CDN…


Czytaj i pobierz ten odcinek powieści w pliku PDF. Już teraz można zamówić całość w formie e-booka za jedynie 20 zł wpłacając należność na konto Wydawnictwa TWINS (dane w stopce na blogu) oraz podając e-mail do wysyłki.


Małgorzata Todd

mtodd.pl/blog