Małgorzata Todd: Terror, Zimowy sezon ogórkowy, Lekcja pokera odc. 87

Jak zakwalifikować zabranie przez komornika ciągnika sąsiadowi dłużnika? Absurd? Tylko na pierwszy rzut oka. W tym szaleństwie jest metoda, jest też groźba! Mętne tłumaczenie przez zwierzchników komornika wskazuje, że chodzi tu raczej o testowanie cierpliwości społeczeństwa.

Reklamy

 

Nie zdziw się, kiedy z parkingu zniknie twój samochód i znajdzie się w policyjnej przechowalni. Spróbuj udowodnić, że to nie ty spowodowałeś wypadek, do którego doszło gdzieś w Polsce. Zapłać lepiej mandat za przekroczenie prędkości, nawet jeśli tę prędkość przekroczyła laweta odwożąca twój samochód na policyjny parking.

Po co to wszystko? A no po to, żebyś cały czas czuł na plecach stresujący cię oddech starszego brata. Każdy uczciwy człowiek jest potencjalnym wrogiem mafii. No, to może, w takim razie, praktyczniej byłoby przyjąć postawę uległości? Spróbuj, ale nie licz, że jak będziesz tonął ktokolwiek poda ci rękę. Zło nie zna litości nigdy i w żadnych okolicznościach.

Stalinowski terror pozbawiał wszystkich wolności, a co krnąbrniejszych również życia. Po modyfikacji ustrojowej okazało się, że wystarczy samo pozbawianie wolności, zwłaszcza finansowej. Niewolnik uzależniony od pana-pracodawcy pozwoli oskubać się ze wszystkiego, godności nie wykluczając.

Jeśli nie czujesz się jeszcze stuprocentowym niewolnikiem, to przynajmniej nie głosuj na gajowego, nawet gdyby wmawiano ci, że wszyscy na niego zagłosują. Pamiętaj, że jest to taki wyjątkowy gajowy, który gotów jest sprzedać nie swoje, a trochę twoje lasy państwowe, żeby wypłacić się zachłannym uzurpatorom do polskiego, naszego mienia.

 

 

Więcej – na blogu »

Małgorzata Todd

 


 

 

87 odcinek „Lekcji pokera” – czytaj i pobierz ten odcinek powieści w pliku PDF – kliknij tutaj

 

Już teraz można zamówić całość w formie e-booka za jedynie 20 zł wpłacając należność na konto Wydawnictwa TWINS 

ul. Dymińska 6a/146, 01-519 Warszawa
konto: 50 1020 5558 1111 1115 9930 0019

oraz podając e-mail do wysyłki.

 


 

 

Teatrzyk Zielony Śledź
ma zaszczyt przedstawić sztukę pt.

ZIMOWY SEZON OGÓRKOWY

 

Występują:Występują: Mocher i Leming.


Leming – Zauważyłaś, że prezydent podpisał zmiany dotyczące wyborów?

Moher – Myślę, że skłonny jest nawet na częściowo uczciwe wybory, pod warunkiem jednak, że dotyczyć będą wyborów do sejmu. Na luksus uczciwości w wyborach prezydenckich zaryzykować nie mógł.

Leming – A co powiesz o tej kandydatce Ogórek?

Moher – Podoba mi się.

Leming – Nie wierzę własnym uszom!

Moher – A to dlaczego? Ma dziewczyna urodę. Czy celebrytce potrzeba czegoś więcej?

Leming – Zagłosowałabyś na nią?

Moher – Tego nie powiedziałam. Tu, widzisz chodzi o coś całkiem innego.

Leming – O co, mianowicie?

Moher – O to na przykład, kto jest jej oficerem prowadzącym.

Leming – Jak to?

Moher – A no, jeśli na Kremlu postanowiono dokonać zmiany, to lokalne szwindle wyborcze i tak aktualnemu prezydentowi nie pomogą.

 

KURTYNA