Maraton Filmowy – Sprostowanie

HrubieszówHrubieszów

Reklamy

Dnia 12 czerwca w sali kinowej Hrubieszowskiego Domu Kultury odbył się, trzeci już, nocny maraton filmowy. Niestety, owej imprezy nie można zaliczyć do udanych, bowiem sprzedano tylko 17 biletów (dla porównania poprzednie maratony zgromadziły około 200 osób każdy).

Jeszcze przed 12 czerwca w internecie pojawiły się komentarze, których autorzy zarzucali HDK to, iż odebrał on inicjatywę Młodzieżowej Rady Miasta. Po samej imprezie pojawiły się także głosy, iż tak niska frekwencja była skutkiem bojkotu maratonu przez członków MRM i osób z nią związanych. Obu tym zarzutom chciałbym z tego miejsca zaprzeczyć.

Trzeci maraton filmowy zorganizowany został przez HDK ze względu na to, iż członkowie MRM zaangażowani byli w inne działania (Hrubieszowska Liga Koszykówki, Konkurs Fotograficzny, etc.) w związku z czym nie mieli oni czasu by zająć się tym w sposób solidny i rzetelny. Natomiast jeśli chodzi o wspomniany bojkot, to takie zachowanie zaprzeczałoby głównej idei powstania organizacji jaką jest MRM, czyli organizowaniu przedsięwzięć skierowanych w stronę młodzieży, właśnie takich jak maraton.

Między HDK a MRM nie było i nie ma żadnych „zgrzytów”, mam nadzieję że pomimo tego nieporozumienia dalsza współpraca będzie przebiegała bezkonfliktowo.

Korzystając z okazji, chciałbym żebyście Wy, młodzi tego miasta, napisali w komentarzach pod news’em, co było nie tak w ostatnim maratonie filmowym, co byście zmienili. Osobiście uważam, że to godzina, ilość filmów i niedostateczna reklama zaważyły o niepowodzeniu imprezy. Jeżeli macie inne zdanie, zgadzacie się ze mną, czy chcielibyście coś dodać, piszcie śmiało. To dla Was organizujemy tego typu imprezy i chcemy byście byli z nich zadowoleni.

Pozdrawiam
Marek Kowalczuk a.k.a. markos06
Przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Hrubieszów

Hrubieszow LubieHrubie 2009